ÖSYM 2016 KPSS Sonucuna Göre Bilişim Personelleri Alıyor!

ÖSYM tarafından yapılacak olan personel alımları ile 2016 KPSS sonucuna göre sözleşmeli olarak 14 bilişim personeli işe alınacak.

ÖSYM Personel Alımları

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bünyesindeki Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı’nda görev verilmek üzere 2016 KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavı’na katılmış sözleşmeli bilişim personelleri aranıyor. İşe alımlarda ÖSYM tarafından 2016 KPSS sonuçları ve sözlü mülakat sonuçları dikkate alınacak. 14 kişi olarak gerçekleştirilecek olan istihdamla işe alınacak kişiler ÖSYM bünyesinde sözleşmeli olarak çalışacaklar. ÖSYM personel alımı başvurusu yapmak isteyen adaylar başvurularını Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin Ankara’da bulunan merkezine posta yoluyla yapabiliyorlar.

ÖSYM Sözleşmeli Bilişim Personeli Giriş Sınavı Duyurusu

Sözleşmeli Bilişim Personeli Giriş Sınavı Duyurusu, ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yayınlandı. 23 Ekim 2017 tarihinde yayınlanan duyuruda ÖSYM Başkanlığı’na bağlı Bilgi Güvenliği ve Yönetim Daire Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girerek bu sınavda KPSSP3 puan türünde yüzde 70; yabancı dil puan türünde yüzde 30 toplamının esas alınacağı, sıralamanın bu esasa göre yapılacağı, en yüksek puan alan adaylardan başlamak suretiyle değerlendirme yapılacağı, 14 kişilik personel açığının 10 katına kadar adayın katılacağı kişiler arasından seçilerek sözlü sınava tabi tutulacağı, yapılacak olan sözlü sınavda başarı kaydeden kişiler arasından seçilecek 14 kişinin başarı sırasına göre belirleneceği bildirildi.

ÖSYM Personel Alımı Sınavına Giriş Şartları

ÖSYM personel alımı sınavına başvuru yapmak isteyen adayların ÖSYM’nin resmi sitesindeki duyurunun ekinde yer alan başvuru formunu bilgisayar ortamında eksiksiz bir şekilde doldurmaları, çıktısını alarak üzerine fotoğraflarını yapıştırarak imzalamaları gerekmektedir. ÖSYM sözleşmeli personel alımları ile ilgilenen kişilerin bu belgeyi ve sitede belirtilen diğer belgeler ile birlikte 23 Ekim 2017 – 6 Kasım 2017 tarihleri arasında ÖSYM’nin Ankara’daki merkezine posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

ÖSYM bilişim personeli sınavı başvurusu yapacak olan adayların hazırlaması gereken belgeler ve Ankara’daki ÖSYM Başkanlığı’nın açık adresi aşağıda bağlantısı paylaşılan resmi web sitesinde yer almaktadır.

http://www.osym.gov.tr/TR%2c13445/osym-sozlesmeli-bilisim-personeli-giris-sinavi-duyurusu-23102017.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.