Ana SayfaGündemAkbank’tan 9 Ayda 4 Milyar Lira Net Kar Açıklaması!

Akbank’tan 9 Ayda 4 Milyar Lira Net Kar Açıklaması!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Akbank 2017 yılının ilk 9 ayında sahip olduğu aktifleri yüzde 7.1 oranında artırarak, 315 milyar liranın üzerine çıkartmayı başardı. Brüt karı üzerinden 1 milyar 201 milyon lira vergi karşılığı ayırırken, konsolide net karının da 4 milyar 517 milyon lira olduğu öğrenildi.

Akbank’ın Aktifleri 9 Ayda Yüzde 7.1 Arttı

Akbank 2017 yılının ocak – eylül ayları arasındaki bilanço rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlardan bankanın aktiflerinin bu yılın ilk 9 aylık döneminde yüzde 7.1 oranında arttığı, Akbank’ın aktiflerinin büyüklüğünün 315 milyar liranın üzerine çıktığı, net karının 4 milyar 517 milyon lira olduğu, bunun 1 milyar 201 milyon lirasının vergi karşılığı olarak ayrıldığı öğrenildi.

Ülke Ekonomisine Katkı Sağlamaya Devam Ediyoruz

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşıgil, banka tarafından açıklanan 2017 yılının ocak – eylül dönemini kapsayan bilanço rakamları ile ilgili bir açıklama yaptı. Binbaşıgil, Akbank’ın ekonomisinin bölgesel gelişmelere karşın dirençli bir performans ortaya koyduğunu, Türkiye’nin dünyanın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında yeniden yer almayı başardığını, Akbank’ın da bilançosunun sağlam olması, yurtdışından elde ettiği uzun vadeli kaynaklar ile ülke ekonomisine katkı sağlamaya bu dönemde de sürdürdüğünü, bankanın hızlı bir büyüme sergilemiş olmasına rağmen aktiflerinin kaliteli olduğunu, risk yönetiminin de doğru ve etkin bir şekilde yapıldığını, bu özelliklerin Akbank’a has özellikler olduğunu ve kendilerini rakiplerinden ayırdığını söyledi.

Akbank’ın Kredi Kullandırımı Kolaylaştı        

Hakan Binbaşıgil, 2017’nin ilk 9 ayında Akbank’ın toplam mevduatının da yüzde 8 oranında artarak 188 milyar liraya ulaştığını, bu güçlü mevduat sayesinde kredi kullandırımlarının daha kolay olacağını, Türk bakacılık sektöründeki tek örnek olan Akbank Yatırım Hizmetleri yatırım platformu sayesinde ülkedeki tasarrufların artmasına yardımcı olduklarını, uzman bir kadro ile hizmet vererek müşterilerinin işlerini kolaylaştırdıklarını söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.