Akbank’tan 9 Ayda 4 Milyar Lira Net Kar Açıklaması!

Akbank 2017 yılının ilk 9 ayında sahip olduğu aktifleri yüzde 7.1 oranında artırarak, 315 milyar liranın üzerine çıkartmayı başardı. Brüt karı üzerinden 1 milyar 201 milyon lira vergi karşılığı ayırırken, konsolide net karının da 4 milyar 517 milyon lira olduğu öğrenildi.

Akbank’ın Aktifleri 9 Ayda Yüzde 7.1 Arttı

Akbank 2017 yılının ocak – eylül ayları arasındaki bilanço rakamlarını açıkladı. Açıklanan rakamlardan bankanın aktiflerinin bu yılın ilk 9 aylık döneminde yüzde 7.1 oranında arttığı, Akbank’ın aktiflerinin büyüklüğünün 315 milyar liranın üzerine çıktığı, net karının 4 milyar 517 milyon lira olduğu, bunun 1 milyar 201 milyon lirasının vergi karşılığı olarak ayrıldığı öğrenildi.

Ülke Ekonomisine Katkı Sağlamaya Devam Ediyoruz

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşıgil, banka tarafından açıklanan 2017 yılının ocak – eylül dönemini kapsayan bilanço rakamları ile ilgili bir açıklama yaptı. Binbaşıgil, Akbank’ın ekonomisinin bölgesel gelişmelere karşın dirençli bir performans ortaya koyduğunu, Türkiye’nin dünyanın en hızlı büyüyen ülkeleri arasında yeniden yer almayı başardığını, Akbank’ın da bilançosunun sağlam olması, yurtdışından elde ettiği uzun vadeli kaynaklar ile ülke ekonomisine katkı sağlamaya bu dönemde de sürdürdüğünü, bankanın hızlı bir büyüme sergilemiş olmasına rağmen aktiflerinin kaliteli olduğunu, risk yönetiminin de doğru ve etkin bir şekilde yapıldığını, bu özelliklerin Akbank’a has özellikler olduğunu ve kendilerini rakiplerinden ayırdığını söyledi.

Akbank’ın Kredi Kullandırımı Kolaylaştı        

Hakan Binbaşıgil, 2017’nin ilk 9 ayında Akbank’ın toplam mevduatının da yüzde 8 oranında artarak 188 milyar liraya ulaştığını, bu güçlü mevduat sayesinde kredi kullandırımlarının daha kolay olacağını, Türk bakacılık sektöründeki tek örnek olan Akbank Yatırım Hizmetleri yatırım platformu sayesinde ülkedeki tasarrufların artmasına yardımcı olduklarını, uzman bir kadro ile hizmet vererek müşterilerinin işlerini kolaylaştırdıklarını söyledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.