Ana SayfaGündemEmekliliğini Riske Atmak İstemeyenler Dikkat! O Tarih Geliyor!

Emekliliğini Riske Atmak İstemeyenler Dikkat! O Tarih Geliyor!

-

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yetkilileri yaklaşan ödeme tarihleri hakkında vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Emekliliğini riske atmak istemeyenlerin bu tarihlere dikkat etmesi gerekiyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu yetkilileri tarafından yapılan açıklamada SGK prim ödemeleri için erteleme yapanların ödeme tarihleri yaklaştı. 2017 yılının Ocak ayına ait olan sigorta primlerinde erteleme yapanların ödemelerini 2017 yılının Kasım ayının sonuna kadar, Şubat ayına ait olan sigorta primlerinde erteleme yapanların ise Aralık ayının sonuna kadar (26 Aralık 2017’ye kadar) prim ödemelerini SGK şubelerine gerçekleştirmelerini gerekiyor.

Yüzde 5 Sigorta Prim İndirimine Veda Etmemek İçin…

Asgari ücret desteğinden faydalanmakta olan işverenler için yüzde 5 oranında olan sigorta prim indirimi ve aynı zamanda hükümet tarafından belirli aralıklar ile gerçekleştirilen sigorta prim teşviklerinden olan faydaların devam edebilmeleri için herhangi bir sigorta prim borçlarının bulunmaması gerektiği belirtilirken, sigorta primlerinin gününde ödenmesinin sahip olduğu önemin altı çizildi.

Ödeme Tarihlerine Dikkat!

Yapılan uyarılara rağmen, 2017 yılının başında hükümet tarafından sunulan erteleme fırsatından faydalananların, Ocak ayı için gerçekleştirdikleri ertelemeler için ödemeleri Kasım ayı sonuna kadar yapmaması ve Şubat ayı için gerçekleştirdikleri ertelemelerin de 26 Aralık 2017 tarihine kadar yapmaması halinde önümüzdeki süreçlerde hem gecikme zammı, hem gecikme cezası ile karşılaşılması mümkün gözüküyor.

Aynı zamanda işverenlerin fayda sağladıkları asgari ücret desteği ve sunulabilecek yeni prim teşviklerinden faydalanması da ödemelerin aksatılması halinde mümkün gözükmüyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler