Ana SayfaGündemÖğretmen Adayları Dikkat! Öğretmen Alımlarında Önemli Değişiklik!

Öğretmen Adayları Dikkat! Öğretmen Alımlarında Önemli Değişiklik!

-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre artık öğretmen istihdamı için sözlü mülakat yapılacak. Söszlü sınav komisyonunun nasıl belirleneceğine dair detaylar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, sözleşmeli olarak istihdam ettiği öğretmenler için, ilgili yönetmelikte yaptığı değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapılan bu değişiklik ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından şehir merkezlerinde ve taşra teşkilatlarında; şube müdürlerinin ve üst ünvanlı kadroların görevlendirileceği bir sözlü sınav komisyonunun oluşturulacağı belirtildi.

Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelikte, artık sözleşmeli olarak istihdam edilecek öğretmenlerin, bir sözlü sınavdan geçmelerinin gereceği belirtildi. Yapılacak olan bu sözlü sınav için Sözlü Sınav Komisyonu’nun kimlerden oluşacağı konusunda da detaylı bilgilere yer verildi.

Öğretmen adaylarını sözlü sınava tabii tutacak olan bu komisyon; Milli Eğitim Bakanlığı şube müdürlerinin ve üst ünvanlı kadrolarda yer alan personellerinin katılımı ile oluşturulacak olup, Milli Eğitim Bakanı ya da görevlendireceği bir birim amiri tarafından belirlenecek olan; bir başkan, iki asil üye, ihtiyaç duyulması halinde değerlendirilmek üzere hazırda bulunacak olan iki yedek üyeden oluşacak.

Öğretim Üyeleri Komisyona Atanabilecek

Belirlenecek olan yedek üyeler için, sınav merkezleri için hazırlanan yedek üye havuzu içerisinden belirlemenin yapılacağı ifade edilirken, Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda, ihtiyacın hasıl olması halinde komisyona üye olan kişilerden bir tanesinin bakanlık tarafından öğretmen adayı yetiştiren yükseköğretim kurumlarında görev yapmakta olan öğretim üyeleri arasından belirlenmesinin de mümkün olduğu ifadeleri kullanıldı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,390BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler