3.222 Kişilik İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapılacak!

0

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, çok sayıda adli personel ve cezaevi personeli alımı yapılacağını duyurdu.

Adelet Bakanı Abdulhamit Gül, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TV programı esnasında hem adli personel kadrosu için, hem de cezaevi personeli kadrosu için önemli bir ihtiyacın olduğunu, infaz koruma memuru kadrosu için önemli bir personel alımının gerçekleştirileceğini duyurdu.

İKM alımı için yapılacak olan başvurularda, KPSS puanına göre en üstten aşağıya doğru toplamda 17 bin 500 adayın personel alım sınavına davet edileceğini belirten Bakan Gül, hem bay kadro, hem de bayan kadro için ayrı ayrı davetler ile, toplam rakamın 35 bin adaya ulaşacağını belirtti.

Lisans mezunları için 2016 yılında alınan KPSS-P3 puanına göre alım yapılacağını ifade eden Bakan Gül, önlisans mezunları için 2016 KPSS-P3, ortaöğretim mezunları için de 2016 KPSS-P94’ün baz alınacağını ve KPSS’den en az 70 puan alanların başvurularını kabul edileceğini belirtti.

İnfaz Koruma Memuru Personel Alımı Başvuru Şartları

Tüm memur alım ilanlarında olduğu gibi İKM kadrosu için iş başvurusu yapacak memur adaylarının T.C. vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bırakılmaması, TCK’nin 53. Maddesinde yer alan suçlar ile ilgili kaydının bulunmaması, güvenlik soruşturmasını olumlu olarak sonuçlandırması ve kurum tarafından cinsiyete göre belirtilen sağlık, boy, kilo, askerlik gibi şartları da yerine getirmiş olması gerekiyor.

İş başvurusu yapacak memur adaylarının 18 yaşını doldurmuş olması ve 1 Ocak 1987 tarihinden sonra doğmuş olması gerekiyor.

İnfaz koruma memuru personel alımı ilanı için başvuru yapacak erkeklerin en az 170cm, bayanların ise en az 160cm uzunluğunda olmaları gerekiyor. Aynı zamanda boy uzunluğunun son iki rakamı ile, bireylerin sahip oldukları kilonun 13’ten fazla, 17’den az olmaması da iş ilanı için belirtilen kriteler arasında yer alıyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın