ABank tarafından açıklanan 2017 yılının üçüncü çeyreğine ait bilanço verilerine göre bankanın karı 71 milyon Türk Lirası olduğu öğrenildi.

ABank 71 Milyon Lira Kar Açıkladı

ABank’ın 2017 yılı üçüncü çeyreği finansal sonuçları açıklandı. Açıklanan verilere göre ABank’ın aktif büyüklüğü 17.6 milyar Türk Lirası’na yükselirken, bankanın mevduatları ise 9.5 milyar Türk Lirası’na ulaştı. Verilerde, ABank kredileri aracılığıyla Türkiye ekonomisine katkısının 12 milyar Türk Lirası olduğu, bankanın net karının da 71 milyon Türk Lirası’na yükseldiği bilgileri yer alıyor.

Mevduatları 9.5 Milyon Liraya Yükseldi

ABank kısa bir süre önce üst düzey yönetici kadrosuna dahil ettiği önemli isimlerle adından söz ettirmişti. Banka tarafından açıklanan konsolide olmayan sonuçlara göre, ABank’ın aktiflerinin büyüklüğü 2017 yılının üçüncü çeyreklik döneminde; 2016 yılının aynı dönemine göre yüzde 25 oranında artış sağlayarak 17.6 milyar Türk Lirası’na ulaştı. ABank tarafından kullandırılan kredilerden Türkiye ekonomisine sağlanan katkı 12 milyar Türk Lirası olurken, bankanın mevduatlarının hacminde de yüzde 31 oranında artış oldu ve toplam mevduatları 9.5 milyar Türk Lirası’na çıktı. ABank’ın net karı ise 2017 yılının ilk 9 ayında 71 milyon Türk Lirası oldu.

Müşteriye Yakın Olma Politikamız Başarı Getirdi

ABank Genel Müdürü Kaan Gür, açıklanan finansal sonuçlarla ilgili konuşarak, The Commercial Bank tarafından sağlanan destek ve ABank’ın müşteriye yakın olma politikası sayesinde olumlu sonuçlar almaya devam ettiklerini, 2017 yılında bankanın finansal sonuçlarında görülen pozitif yükselişin benimsenen müşteri odaklı çalışma sistemi sayesinde elde edildiğini, gelecek dönemlerde de bu anlayışla çalışmayı sürdürerek performanslarını daha da yukarı taşımaya ve Türkiye’ye katma değer yaratmaya devam edeceklerini söyledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.