Ana SayfaGündemBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı merkez birimlerde görev verilmek üzere personel alımı sınavı düzenlenecek. Sözlü personel alımı sınavı ile işe alınacak olan personellerin sayısının 20 olduğu Bakanlık tarafından yapılan duyuruda açıklandı.

Bakanlık Başvuru Sahiplerinin Hangi Fakültelerden Mezun Olması Gerektiğini Açıkladı

Bakanlık personel alımları kapsamında işe alınacak 20 yeni personelin hangi mesleklerden olması gerektiğini de bildirdi. Buna göre; Bilgisayar Mühendisi 2 kişi, Endüstri Mühendisi 2 kişi, Elektrik – Elektronik Mühendisi 3 kişi, Gemi İnşaatı Mühendisi 2 kişi, İnşaat Mühendisi 2 kişi, Makine Mühendisi 2 kişi, Hukuk Fakültesi mezunu 5 kişi, İşletme Fakültesi mezunu 1 kişi, Uluslararası İlişkiler mezunu 1 kişi olmak üzere toplamda 20 kişi Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenecek sözlü personel alımı sınavı ile işe alınacaktır.

Personel Alımı Sınavına Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Devlet memurluğunun esaslarını belirleyen 657 sayılı kanunun 48. maddesi dahilinde olan genel şartları yerine getiriyor olmak
  • Yukarıda belirtilen 4 yıllık üniversite bölümlerinden Türkiye’de mezun olmak ya da yurtdışında mezun olarak YÖK tarafından kabul edilen denkliğe sahip olmak
  • 2017 KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) KPSSP3  – KPSSP4 – KPSSP24 – KPSSP34 puan türlerinden en az 70 puan ve üzerinde puan almış olmak
  • 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle 35 yaşından büyük olmamak

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Personel Alımı Sınavı Başvuruları

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı ile ilgili düzenlenecek olan sınava başvurular 30 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 23:59’a kadar Bakanlık internet sitesinden gerçekleştirilecektir. Sitedeki başvuru formunu dolduran adayların bildirilen gerekli evrakları da eklemeleri de gerekmektedir. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.