Ana SayfaEkonomiİhracata E – Ticaret Kolaylığı Geliyor! Üyelik Platformu Hazır!

İhracata E – Ticaret Kolaylığı Geliyor! Üyelik Platformu Hazır!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, e – ticaret sayesinde dünyanın dört bir yanına satış yapma imkanı bulunabildiğini, ihracat yapanların işlerini kolaylaştırmak üzere bir platform hazırlandığını söyledi.

Yeni Bir Platform Oluşturuldu

Kısa adı DAİB olan Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, ihracatta e – ticaretin önemli bir yeri olduğunu,  ihracat yapan şirketlerin e – ticaret kullanımının artırılması amacıyla bir platform hazırlandığını, bu platformda ihracatçıların e – ticarette destekleneceğini, toplu üyeliklerin kabul edilerek bu mekanizmanın içinde yer almalarının sağlanacağını söyledi.

Üyelikler Kabul Edilmeye Başlandı

DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Şengel, Ekonomi Bakanlı tarafından desteklenen projelerin e – ticaret sitelerine toplu üyelikleri kabul etmeye başladığını, böylece bu siteler sayesinde Türk ihracatçıların küresel pazarlarda yer bulmalarının kolaylaşacağını, Türk ürünlerinin dünya genelindeki bilinirliğinin artırılmış olacağını, daha fazla firmayı ihracata teşvik etmek istediklerini, mevcut ihracatçıların pazardaki rekabet güçlerinin artması için de büyük çabalar harcadıklarını da vurguladı.

Üyelik Giderlerinin Yüzde 80’ini Devlet Karşılıyor

DAİB üyelerinin ihracatlarının artması için katılacakları bu platformlardaki üyelik giderlerinin yüzde 80’lik kısmının Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılandığını ve en fazla 3 yıl boyunca bu desteğin süreceğini de açıklayan Cemal Şengel, online ticaretin ülke ekonomilerine ciddi artılar sağladığını, online ticaret sayesinde Türkiye’nin herhangi bir yerinde kurulan küçük bir işletmenin bile ihracat yapabileceğini, küresel pazarda söz sahibi hale gelebileceğini, günümüzde dünya genelinde birçok ülkedeki şirketlerin e – ticareti kullanarak ülkesinde üretilen ürünlerin dünya pazarında yer bulmasını sağladığını, Türkiye’deki ihracatçıların da bu düzeye gelmeleri için çalıştıklarını da sözlerine ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...