Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 Kişiye Memur Olmanın Kapılarını Açıyor!

0

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, çeşitli kadrolar için toplamda 425 yeni memur alımı yapacak. 25 Ekim 2017 tarihinde başlayan personel alımı için başvurular, 5 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecek.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, çeşitli kadroları için alım yapacağı 425 yeni memur için personel alımı başvuruları 25 Ekim 2017 tarihine başladı. Alım yapılacak kadrolar arasında en fazla kontenjan, muhafaza memurluğu kadrosu için açıldı. Memur adayları, açılan kadrolar için iş başvurusunu 5 Kasım 2017 tarihine kadar gerçekleştirebilecek.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memur Alım Başvuruları

25 Ekim 2017 tarihinde başlayan personel alımı başvurularına, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na ait resmi internet sitesi üzerinden iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. www.gtb.gov.tr üzerinden yapacağınız giriş sonrasında ‘İş Talep Formu’nu online olarak doldurduktan sonra, pozisyon ve kadro tercihinizi yaparak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yapılacak başvuru işlemleri sonrasında Bakanlık, 18 Aralık 2017 tarihinden 8 Ocak 2018 tarihine kadar devam edecek olan sözlü sınav/mülakat için için, kadro sayısının 3 katı kadar, KPSS puanı başarı sırasına göre aday davet edecek.

Sınav tarihinden en az 10 gün önce, sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların adları, soyadları, sınav yerleri ve sınav tarihleri yine Bakanlığa ait resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memur Alım Başvuru Şartları

Memur adayları, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından açılan personel alım ilanına başvuru yapma aşamalarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’n 48’inci maddesindeki genel şartları taşıyor olmaları ve 2016 yılında düzenlenen KPSS’den KPSSP3 puan türünde 70 ve üzerinde bir puan almış olmaları gerekiyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Memur Alımı Yapılacak Kadrolar

Bakanlık tarafından açıklanan 425 kişilik kadronun; 300 kişisi muhafaza memuru olarak istihdam edilecek. Geriye kalan 125 kişi arasından ise; 50 kişi memur olarak istihdam edilirken, 25 kişilik avukat kadrosu ve 50 kişilik de tüketici hakem heyeti raportörü istihdamı gerçekleştirilecek.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version