Ana Sayfa Gündem TEB Tarafından Ekonomiye Yapılan Destek 60 Milyar Lira

TEB Tarafından Ekonomiye Yapılan Destek 60 Milyar Lira

-

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından yapılan açıklamada bankanın aktif toplamı 81 milyar liraya ulaşırken net karı ise 819 milyon lira olarak gerçekleşti. Bankanın ülke ekonomisi ve kullanıcılarına sağladığı desteklerin en önemli göstergeleri arasında yer alan krediler bankanın üçüncü çeyrek toplam aktiflerinin yüzde 75’lik bir kısmını oluşturdu. Toplam 61 milyar lira dolayındaki kredilerin yarıdan fazlası ise KOBİ’lere kullandırıldı. 2017 itibari ile 90. yılını kutlamış olan Türkiye Ekonomi Bankası ekonomiye verdiği değeri bir kere daha göstermiş oldu.

Sendikasyon Kredisinde %103 Oranında Yenilenme

Türkiye Ekonomi Bankası 7 Eylül 2017 tarihinde 385 milyon Euro ve de 85 milyon dolar olmak üzere 367 gün vadeli ve de 75 milyon dolar tutarında 2 yıl 1 ay vadeli olmak üzere iki ayrı sendikasyon kredisi sağlanabilmesi amacı ile 25 bankanın da katılımı ile kredi sözleşmesi imzaladı. Bir önceki yıl ile karşılaştırıldığında %103 oranında yenilenme sağlanmış oldu. Sendikasyon kredisinde önemli noktalardan biri olan 2 yılı aşkın vade de bankanın yabancı yatırımcıya sağladığı güveni gözler önüne serdi.

Türkiye’de Yılın Nakit Yönetimi Bankası

TEB, uluslararası finans ve bankacılık dünyasının en önemli ödül organizasyonlarından biri olan Asian Banking&Finance tarafından 2017 senesinde dördüncü defa ‘Türkiye’de Yılın Nakit Yönetimi Bankası’ ödülüne layık görüldü. Nakit yönetimi alanında stratejik ortak olarak BNP Paribas ile çalışan marka, girişimcilik alanındaki faaliyetleri ile de dikkat çekmeye devam ediyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,262BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
29TakipçilerTakip Et
2,400TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler