Ana SayfaGündemTEB Tarafından Ekonomiye Yapılan Destek 60 Milyar Lira

TEB Tarafından Ekonomiye Yapılan Destek 60 Milyar Lira

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından yapılan açıklamada bankanın aktif toplamı 81 milyar liraya ulaşırken net karı ise 819 milyon lira olarak gerçekleşti. Bankanın ülke ekonomisi ve kullanıcılarına sağladığı desteklerin en önemli göstergeleri arasında yer alan krediler bankanın üçüncü çeyrek toplam aktiflerinin yüzde 75’lik bir kısmını oluşturdu. Toplam 61 milyar lira dolayındaki kredilerin yarıdan fazlası ise KOBİ’lere kullandırıldı. 2017 itibari ile 90. yılını kutlamış olan Türkiye Ekonomi Bankası ekonomiye verdiği değeri bir kere daha göstermiş oldu.

Sendikasyon Kredisinde %103 Oranında Yenilenme

Türkiye Ekonomi Bankası 7 Eylül 2017 tarihinde 385 milyon Euro ve de 85 milyon dolar olmak üzere 367 gün vadeli ve de 75 milyon dolar tutarında 2 yıl 1 ay vadeli olmak üzere iki ayrı sendikasyon kredisi sağlanabilmesi amacı ile 25 bankanın da katılımı ile kredi sözleşmesi imzaladı. Bir önceki yıl ile karşılaştırıldığında %103 oranında yenilenme sağlanmış oldu. Sendikasyon kredisinde önemli noktalardan biri olan 2 yılı aşkın vade de bankanın yabancı yatırımcıya sağladığı güveni gözler önüne serdi.

Türkiye’de Yılın Nakit Yönetimi Bankası

TEB, uluslararası finans ve bankacılık dünyasının en önemli ödül organizasyonlarından biri olan Asian Banking&Finance tarafından 2017 senesinde dördüncü defa ‘Türkiye’de Yılın Nakit Yönetimi Bankası’ ödülüne layık görüldü. Nakit yönetimi alanında stratejik ortak olarak BNP Paribas ile çalışan marka, girişimcilik alanındaki faaliyetleri ile de dikkat çekmeye devam ediyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.