Ana SayfaGündemBaşbakan Yıldırım: Kredi Garanti Fonunu Sürekli Hale Getireceğiz

Başbakan Yıldırım: Kredi Garanti Fonunu Sürekli Hale Getireceğiz

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan Binali Yıldırım, İslam Ülkeleri İhracat Toplantısı’nda gündem hakkında açıklamalarda bulundu. Kredi Garanti Fonu konusunda da bilgi veren Yıldırım, konu ile ilgili şu şekilde açıklamalarda bulundu:

“Kredi Garanti Fonunun devreye alınması reel sektörümüz açısından önemli bir rahatlık oldu. İş dünyasının kredilendirilmesi aşamasında büyük bir rahatlama sağlayarak 220 milyar liralık kaynağın işletmemize aktarılması sağlandı. Piyasalarda da nakit sıkıntısı giderildi. İlk başta bunu piyasadaki nakit sıkışıklığının giderilmesi amacı ile bir tedbir olarak ortaya koymuştuk. Yeni bir karara göre bunu devamlı hale getirmeyi istiyoruz. Bu sayede piyasanın ihtiyaçları da giderilecek ve canlanma süreklilik kazanmış olacak.”

İslam Dünyası Önemli Başarılara İmza Attı

Konuşmasında İslam Dünyası ve Afrika ile yürüttüğümüz işbirliğinin neticesinde bugün ülkemizde ekonomik yönden 3 kat büyüme başarısı gözlemlendiğini belirten Yıldırım açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“15 yıllık bir süreçte 3 kat büyümenin öneminden bahsediyoruz. Ticaret rakamları gözlemlendiğinde bu süreç çok daha açık bir şekilde ortaya konulacaktır. 2002 yılında sadece 36 milyar dolar ihracat gerçekleştirebilirken 15 yılda bu rakam 155 milyar doların üzerine çıktı. Bu bizim doğru yol arkadaşları seçerek kendi tercih ettiğimiz yolda kendi arkadaşlarımız ile hareket etmemizden kaynaklanmaktadır. Daha çok üretim yapacak ve daha fazla istihdam elde edeceğiz. Bir dayanışma içerisinde olmazsak bu günleri atlatmamız mümkün olmaz. Daha iyi bir ekonomik gelecek elde etmek istiyorsak bir arada hareket etmeliyiz.”

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.