Gündem Başbakan Yıldırım: Kredi Garanti Fonunu Sürekli Hale Getireceğiz

Başbakan Yıldırım: Kredi Garanti Fonunu Sürekli Hale Getireceğiz

Son Güncelleme:

Başbakan Binali Yıldırım, İslam Ülkeleri İhracat Toplantısı’nda gündem hakkında açıklamalarda bulundu. Kredi Garanti Fonu konusunda da bilgi veren Yıldırım, konu ile ilgili şu şekilde açıklamalarda bulundu:

“Kredi Garanti Fonunun devreye alınması reel sektörümüz açısından önemli bir rahatlık oldu. İş dünyasının kredilendirilmesi aşamasında büyük bir rahatlama sağlayarak 220 milyar liralık kaynağın işletmemize aktarılması sağlandı. Piyasalarda da nakit sıkıntısı giderildi. İlk başta bunu piyasadaki nakit sıkışıklığının giderilmesi amacı ile bir tedbir olarak ortaya koymuştuk. Yeni bir karara göre bunu devamlı hale getirmeyi istiyoruz. Bu sayede piyasanın ihtiyaçları da giderilecek ve canlanma süreklilik kazanmış olacak.”

İslam Dünyası Önemli Başarılara İmza Attı

Konuşmasında İslam Dünyası ve Afrika ile yürüttüğümüz işbirliğinin neticesinde bugün ülkemizde ekonomik yönden 3 kat büyüme başarısı gözlemlendiğini belirten Yıldırım açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“15 yıllık bir süreçte 3 kat büyümenin öneminden bahsediyoruz. Ticaret rakamları gözlemlendiğinde bu süreç çok daha açık bir şekilde ortaya konulacaktır. 2002 yılında sadece 36 milyar dolar ihracat gerçekleştirebilirken 15 yılda bu rakam 155 milyar doların üzerine çıktı. Bu bizim doğru yol arkadaşları seçerek kendi tercih ettiğimiz yolda kendi arkadaşlarımız ile hareket etmemizden kaynaklanmaktadır. Daha çok üretim yapacak ve daha fazla istihdam elde edeceğiz. Bir dayanışma içerisinde olmazsak bu günleri atlatmamız mümkün olmaz. Daha iyi bir ekonomik gelecek elde etmek istiyorsak bir arada hareket etmeliyiz.”

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,633TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,529TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler