Gündem Akbank’tan Girişimcilere Özel Kredi Havuzu!

Akbank’tan Girişimcilere Özel Kredi Havuzu!

Son Güncelleme:

Akbank’ın ana sponsoru olduğu ‘iyiGirişim Zirvesi’ Endeavor’un organizasyonu ile İzmir Originn’de gerçekleşti.

‘iyiGirişim Zirvesi’nin ana sponsorluğunu Akbank üstlenirken, Ege Genç İş Adamları Derneği’nin desteği ile zirve İzmir Originn’de Endeavor tarafından düzenlendi. Ana teması ‘Temiz enerjiler, Tarım ve Gıda sektörlerindeki girişimcilere yönelik “Sürdürülebilirlik’ temasıyla düzenlenen organizasyonda sektörün önde gelen girişimcileri ve destek sunan kurumlar bir araya geldi.

Akbank İzmir Bölge Müdürü Kayhan Beyhan’ın zirvede gerçekleştirdiği konuşmada Akbank olarak girişimciliğin ve girişimcilerin ön planda tutulduğunu, girişimcilik konusunu kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında ön planda tuttuklarını, 2007 yılından bu yana geçen 11 yıllık süreçte Endeavor’ın Türkiye’deki faaliyetlerine destek sunduklarına, Endeavor ile hem finansal, hem de finansal olmayan birtakım işbirlikleri gerçekleştirdiklerine değindi.

Girişimcilere Özel Kredi Havuzu Akbank’ta!

Akbank’ın Endeavor tarafından seçilen etkin girişimciler için bir kredi havuzu sistemi oluşturduğunu ifade eden Beyhan, konuşmasında özel finansal desteklere ek olarak aynı zamanda Akbank tarafından girişimcilik programları yürütüldüğünü, geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Case Campus programı ile birlikte üniversite öğrencisi olan gençlere girişimciliğin önemli bir kariyer yolu olduğunun gösterilmesinin hedeflendiğini, hayata geçirilen çalışmalar ile Türkiye genelinde girişimcilik ekosistemini güçlendirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Beyhan, konuşması esnasında Akbank’ın İstanbul dışında da girişimcilik konusunu takip edip, yaygınlaştırmak adına çalışmalar yaptığını, ‘İyi Girişim Kentler’ projesini 2016 yılı itibariyle hem Ankara’da, hem de İzmir’de hayata geçirdiklerini belirtti. Bu proje kapsamında Akbank’ın ana amacının farklı şehirlerdeki aktif girişimcilere ulaşıp, bu girişimcilere destek sunum, rol modelleri yaratmak olduğunu ifade eden Akbank İzmir Bölge Müdürü Kayhan Beyhan, aynı zamanda bölge bazlı girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkı sunmanın hedeflendiğini kaydetti.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,269BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,619TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,511TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler