Ana SayfaEkonomiTelekom Devi Bankacılık Sektörüne Giriş Yaptı

Telekom Devi Bankacılık Sektörüne Giriş Yaptı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Teknoloji geliştikçe sağladığı imkanlar da artmaya devam ediyor. Bu konuda özellikle bankacılık sektörü büyük ilerleme kaydetmiş durumda. Hem online hem de mobil şubeler sayesinde bankaya hiç uğramadan tüm işlemler sanal ortamda gerçekleştirilebiliyor. Bu da özellikle telekomünikasyon firmaları için cazip bir pazar oluşturuyor.

Fransa’nın Telekomünikasyon Devi Bankacılığa Başlıyor

Fransa’nın telekomünikasyon devi Orange tarafından yapılan açıklamada firmanın bankacılık alanında faaliyet göstermeye başlayacağı ve tamamen sanal bir sistem üzerinden kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayacağı belirtildi. Orange firmasının CEO’su Stephane Richard tarafından yapılan açıklamada şirketin bu kararı alırken globalleşen dünyanın adımlarına ayak uydurabilmeyi hedeflediği belirtilirken konu şu şekilde açıklandı:

“Firmamız açısından bu bizim için tarihi öneme sahip bir aşama. Orange Fransa’nın en büyük telekomünikasyon şirketi olmanın yanı sıra bankacılık sektöründe de hizmet verecek. Yüzde 100 mobil tabanlı bir banka olmak için gerekli adımları attık. En iyi kullanıcı deneyimini sağlamayı hedefliyor ve bu sektörde kendimizi önemli bir unsur olarak görüyoruz. Aslında bu projeyi 6 Temmuz’da başlatacaktık. Ancak test aşamaları beklentimizden daha uzun sürdü. En iyi ürünü ve en yüksek kaliteyi elde ederek müşterilerimizi memnun etmek istedik. Şu anda Orange Bank olarak hedefimiz 10 yıl içerisinde en az 2 milyon müşteriye ulaşmak.”

Fransa’da online bankacılık alanında hali hazırda faaliyet gösteren iki firma daha bulunuyor. Bunlardan biri ING Direct diğeri ise Socgen. Bu her iki firma yaklaşık 1 milyon kullanıcıya sahip.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.