Ekonomi Telekom Devi Bankacılık Sektörüne Giriş Yaptı

Telekom Devi Bankacılık Sektörüne Giriş Yaptı

Son Güncelleme:

Teknoloji geliştikçe sağladığı imkanlar da artmaya devam ediyor. Bu konuda özellikle bankacılık sektörü büyük ilerleme kaydetmiş durumda. Hem online hem de mobil şubeler sayesinde bankaya hiç uğramadan tüm işlemler sanal ortamda gerçekleştirilebiliyor. Bu da özellikle telekomünikasyon firmaları için cazip bir pazar oluşturuyor.

Fransa’nın Telekomünikasyon Devi Bankacılığa Başlıyor

Fransa’nın telekomünikasyon devi Orange tarafından yapılan açıklamada firmanın bankacılık alanında faaliyet göstermeye başlayacağı ve tamamen sanal bir sistem üzerinden kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayacağı belirtildi. Orange firmasının CEO’su Stephane Richard tarafından yapılan açıklamada şirketin bu kararı alırken globalleşen dünyanın adımlarına ayak uydurabilmeyi hedeflediği belirtilirken konu şu şekilde açıklandı:

“Firmamız açısından bu bizim için tarihi öneme sahip bir aşama. Orange Fransa’nın en büyük telekomünikasyon şirketi olmanın yanı sıra bankacılık sektöründe de hizmet verecek. Yüzde 100 mobil tabanlı bir banka olmak için gerekli adımları attık. En iyi kullanıcı deneyimini sağlamayı hedefliyor ve bu sektörde kendimizi önemli bir unsur olarak görüyoruz. Aslında bu projeyi 6 Temmuz’da başlatacaktık. Ancak test aşamaları beklentimizden daha uzun sürdü. En iyi ürünü ve en yüksek kaliteyi elde ederek müşterilerimizi memnun etmek istedik. Şu anda Orange Bank olarak hedefimiz 10 yıl içerisinde en az 2 milyon müşteriye ulaşmak.”

Fransa’da online bankacılık alanında hali hazırda faaliyet gösteren iki firma daha bulunuyor. Bunlardan biri ING Direct diğeri ise Socgen. Bu her iki firma yaklaşık 1 milyon kullanıcıya sahip.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,148BeğenenlerBeğen
7,202TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,492TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler