Ana SayfaGündemHalkbank 9 Ayda 3 Milyar Lira Kar Etti

Halkbank 9 Ayda 3 Milyar Lira Kar Etti

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank, yılın üçüncü çeyreğine dair finansal sonuçları açıkladı. Bankanın bilanço büyüklüğü 2016 yılı sonuna oranla yüzde 20,9 artış göstererek 279,7 milyar liraya ulaştı. Aktif büyüklüğü açısından Halkbank Türkiye’nin en büyük 5. bankası konumuna yükseldi. Bankanın öz kaynaklarında yaşanan artış da yüzde 13,9 olarak gerçekleşti. 2017 yılının ilk dokuz ayında gerçekleşen net karın ise 3 milyar lira olduğu belirtildi.

Kredilerde Olumlu Gelişmeler Var

Halkbank tarafından verilmiş olan kredilerin takibe dönüşüm oranı sektör oranlarının altında kalarak yüzde 2,99 seviyesinde oldu. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan sonuçlara ilişkin gerçekleştirdiği değerlendirmelerde bankanın tüm finansal göstergeleri açısından yıl sonu hedeflerine emin adımlar ile yürüdüğünü dile getirdi. Ülke ekonomisi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Arslan Türkiye’nin büyüme rakamlarının yıl sonunda elde edilecek veriler ile daha da artacağını vurguladı.

Kredi Garanti Fonu Kobilerin İşine Yaradı

Ekonomideki olumlu gidişatın en önemli nedenlerinden birinin Kobilerin uygun fiyatlı finansmana erişmelerini sağlayan Hazine Destekli Kredi Garanti Fonu olduğunu söyleyen Arslan konu ile ilgili şu şekilde konuştu:

“Banka olarak önceliklerimiz arasında kendi finansal kaynaklarımızı genişletebilmek ve mevcut müşterilerimize ihtiyaç duydukları mali desteği sağlayabilmek bulunuyor. Biz bankacılık sektörünün Türkiye’deki en önemli isimlerinden biriyiz. Özellikle KOBİ ve küçük esnaf için bankamızın önemi bir hayli fazla. Her şeyden önce Halkbank bir KOBİ bankasıdır ve bunu da KOBİ’lere gösterdiği destek ile ispat etmektedir. Eylül ayı itibari ile Kredi Garanti Fonu kefaletiyle kullandırdığımız kredilerin toplamı 20 milyar lirayı aşmış durumda. Tüm bankalar arasında bu şekilde en faz kredi kullandıran biz olduk. Bilançomuzda da önemli bir artış yaşayarak Türkiye’nin aktif büyüklük açısından en büyük 5. bankası sıralamasına yükseldik.”

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,212TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.