Ana SayfaGündemFED'de Yaprak Dökümü!

FED’de Yaprak Dökümü!

-

ABD’nin başkanlık seçimleri sonrasında Beyaz Saray’a Donald Trump’ın çıkmasının gündemi sahip olduğu etkiyi yavaş yavaş kaybederken, alevlenen FED Başkanlığı tartışmaları ABD’nin yeni bir gündem oluşturmasına ortam yarattı.

Amerikan Merkez Bankası (FED)’in başkanlığı için ABD Başkanı Donald Trump tarafından kimin gösterileceği konusu uzun zamandır büyük bir merak konusu oldu. Trump, bu hafta içerisinde FED Başkanı için adayının Powell olduğunu açıklaması sonrasında bir yaprak dökümü de New York FED’den geldi.

Dudley Emekliye Ayrılıyor!

2007-2009 döneminde yaşanan küresel ekonomik kriz döneminde ABD’nin mali krizi hızlı bir şekilde atlatması aşamasında önemli bir rol oynayan New York Fed Başkanı William Dudley’in yakın zaman içerisinde emekliliğini açıklaması bekleniyor. Dudley’e yakınlığı ile bilinen bazı kaynaklar, yaşanan ekonomik kriz döneminde elde edilen başarının önemli bir kısmının Dudley’e ait olduğunu ifade ederken, Dudley tarafından hayata geçirilen ekonomik önlemlerin, daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde etki yarattığı ifade ediliyor.

Ekonomik kriz sonrasında New York Fed Başkanlığı’na gelen Dudley, 2009 yılından bu yana geçen süreçte görevini başarı ile devam ettirirken, Dudley’e yakın olan kaynaklar en erken bu hafta içerisinde Dudley’in emeklilik açıklaması yapmasını bekliyor. 2018 yılının bahar ya da yaz döneminde emekli olması beklenen Dudley için bu sürede kadar yerine geçebilecek bir ismin seçilmesi ve atanması için bekleyeceği ifade ediliyor.

Bazı kaynaklar tarafından yapılan açıklamada ise New York Fed Başkanı William Dudley’in yerine yeni bir ismin gelmesini belirleyecek olan komitenin uzun bir süredir oluşturulmuş bir şekilde hazır olduğu ifade ediliyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler