Ana SayfaGündemFED'de Yaprak Dökümü!

FED’de Yaprak Dökümü!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

ABD’nin başkanlık seçimleri sonrasında Beyaz Saray’a Donald Trump’ın çıkmasının gündemi sahip olduğu etkiyi yavaş yavaş kaybederken, alevlenen FED Başkanlığı tartışmaları ABD’nin yeni bir gündem oluşturmasına ortam yarattı.

Amerikan Merkez Bankası (FED)’in başkanlığı için ABD Başkanı Donald Trump tarafından kimin gösterileceği konusu uzun zamandır büyük bir merak konusu oldu. Trump, bu hafta içerisinde FED Başkanı için adayının Powell olduğunu açıklaması sonrasında bir yaprak dökümü de New York FED’den geldi.

Dudley Emekliye Ayrılıyor!

2007-2009 döneminde yaşanan küresel ekonomik kriz döneminde ABD’nin mali krizi hızlı bir şekilde atlatması aşamasında önemli bir rol oynayan New York Fed Başkanı William Dudley’in yakın zaman içerisinde emekliliğini açıklaması bekleniyor. Dudley’e yakınlığı ile bilinen bazı kaynaklar, yaşanan ekonomik kriz döneminde elde edilen başarının önemli bir kısmının Dudley’e ait olduğunu ifade ederken, Dudley tarafından hayata geçirilen ekonomik önlemlerin, daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde etki yarattığı ifade ediliyor.

Ekonomik kriz sonrasında New York Fed Başkanlığı’na gelen Dudley, 2009 yılından bu yana geçen süreçte görevini başarı ile devam ettirirken, Dudley’e yakın olan kaynaklar en erken bu hafta içerisinde Dudley’in emeklilik açıklaması yapmasını bekliyor. 2018 yılının bahar ya da yaz döneminde emekli olması beklenen Dudley için bu sürede kadar yerine geçebilecek bir ismin seçilmesi ve atanması için bekleyeceği ifade ediliyor.

Bazı kaynaklar tarafından yapılan açıklamada ise New York Fed Başkanı William Dudley’in yerine yeni bir ismin gelmesini belirleyecek olan komitenin uzun bir süredir oluşturulmuş bir şekilde hazır olduğu ifade ediliyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.