Gündem EPDK 33 Kişilik Personel Alımı Yapacağını Açıkladı!

EPDK 33 Kişilik Personel Alımı Yapacağını Açıkladı!

Son Güncelleme:

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından düzenlenecek olan personel alımları sınavı ile 33 kişinin istihdam edileceği açıklandı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 33 Kişiyi İşe Alacak

Kısa adı EPDK olan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından gerçekleştirilecek olan personel alımları sınavı ile ilgili duyuru bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 33 kişinin enerji uzmanlı yardımcısı olarak işe alınacağı ve bu işe alımlar ile ilgili personel alımı sınavı düzenleneceği bilgileri yer aldı. Duyuruda ayrıca EPDK personel alımı sınavı başvurusu yapacak olan kişilerin sahip olması gereken özellikler de belirtildi.

EPDK Personel Alımı Sınavı Başvuru Şartları

EPDK personel alımı sınavı başvuru şartlarının başında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddesinde yer alan şartları yerine getirmek geliyor. EPDK tarafından istihdam edilecek olan 33 kişinin ayrıca üniversitelerin 4 yıllık örgün lisans eğitimi veren ilgili bölümlerinden mezun olması da gerekiyor. Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre personel alımı sınavı başvurusu yapmak isteyen adayların ayrıca 1 Ocak 2017 tarihi baz alınarak 30 yaşından büyük olmamaları, kısa adı KPSS olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda ilgili puan türlerinden en az 80 puan ve üzerinde almış olmaları da gerekiyor.

EPDK Personel Alımı Sınavı Tarihleri

EPDK personel alımı sınavı tarihleri online olarak düzenlenecek sınav için 13 Kasım 20 Kasım 2017, sözlü olarak düzenlenecek sınav için de 11 Aralık – 22 Aralık 2017 olarak açıklandı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu personel alımı sınavı için kabul edilecek aday başvuru sayısı ise istihdam edilecek kişi sayısı olan 33’ün dört katı olarak kabul edilecek. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,148BeğenenlerBeğen
7,202TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,492TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler