Ana SayfaEkonomiDetaylar Beli Oldu! Hangi Marketlerde Ucuz Et Satışı Yapılacak?

Detaylar Beli Oldu! Hangi Marketlerde Ucuz Et Satışı Yapılacak?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın belirlediği kriterlere uygun olarak Et ve Süt Kurumu tarafından yapılacak olan hayvan ve et ithalatı ile ucuz et satışı ile ilgili ayrıntılar belli oldu.

Ahmet Eşref Fakıbaba Et İthalatı Sunum Yapacak

Önümüzdeki 7 ay boyunca Et ve Süt Kurumu (ESK)’nın ithal edeceği hayvan sayıları ve dana karkas et miktarları belli oldu. Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığı tarafından hazırlanan ve et ithalatının tüm detaylarının yer aldığı sunum Bakanlar Kurulu’nun onayına sunulacak. “Hayvansal Üretim ve Vizyon başlığındaki sunumu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba yapacak. Fakıbaba’ın yapacağı sunumda “Et İthalatı” başlıklı bir bölüm yer alıyor.

2017 Yılında 350 Bin Adet Büyükbaş Hayvan İthalatı

Bu bölümde bulunan bilgilere göre 3 Temmuz 2016 ile 20 Temmuz 2017 tarihlerini kapsayan dönemde toplam olarak 500 bin adet büyükbaş hayvanın ithalatı gerçekleşti. Aynı dönemde 41 bin ton da karkas et ithalatı yapıldı.

20 Temmuz 2017 ile 31 Aralık tarihlerini kapsayan bu yılın sonuna kadar olan dönemde planlanan toplam et ithalat miktarları 350 bin adet büyükbaş hayvan ve 66 bin ton karkas et olarak belirtildi. Şimdiye kadar olan dönemde bu miktarların 200 bin adedi ve 36 bin tonunun ithalatı gerçekleşti.

2018 Yılında 152 Bin Adet Hayvan İthalatı

1 Ocak 2018 ile 31 Mayıs 2018 tarihleri arasındaki dönemde Et ve Süt Kurumu tarafından 152 bin adet hayvanın ithal edilmesi planlanıyor. Bu dönemde ithalatı yapılacak olan karkas et ise 51 bin ton olarak belirlendi. ESK’ya Bakanlar Kurulu tarafından verilen yetkiye göre kurum 2018 yılı genelinde 435 bin adet hayvan ve 60 bin ton dana karkas et olarak sunumda yer alıyor.

Ucuz Et Satışı Hangi Marketlerde Başladı?

Et ve Süt Kurumu ithal ettiği ucuz etleri Türkiye genelinde şubeleri bulunan zincir marketlere satıyor. Kıymanın kilosunun 29 lira, kuşbaşı etin kilosunun da 31 lira olduğu ithal et, BİM ve A101 zincir market şubelerinde satılmaya başlandı. Migros tarafından yapılan duyuruda da 1 hafta boyunca şubelerinde ESK aracılığıyla ucuz et satışı yapılacağı açıklandı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.