Ana SayfaGündemTürkiye Bu Defa Treni Kaçırmayacak!

Türkiye Bu Defa Treni Kaçırmayacak!

-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, son haftaların gündem konusu haline gelen yerli otomobil hakkında önemli açıklamlarda bulundu.

Bakan Özlü, Türkiye’nin Otomobili Projesi için hazırlanmakta olan yol haritası projesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 2017 yılında otomotiv sektörü ihracatının 28 milyar Dolar’a ulaşmasının beklendiğini ifade eden Bakan Özlü, oluşan katma değerin hem yerli, hem de yabancı yatırımcılar vasıtası ile Türkiye’de kurulan şirketler tarafından oluşturulduğunu, bu yüzden de bir ayrım yapılmadığını aktardı.

Ortak girişim grubuna üye olan şirketlerin hem kendi değerleri ile, hem de teknik ve mali analizler ile detaylı bir çalışma için kolları sıvadığını ifade eden Bakan Özlü, şirketleşme döneminde bu verilerin kullanılacağını, projenin sağlam temeller üzerine oturması için çalışmalar yapılacağını, hangi şirketin ne kadarlık bir pay sahibi olması gerektiğine mali ve teknik analizlerin incelenerek karar verileceğini ifade etti.

Yakıt Türüne Ortak Girişim Grubu Karar Verecek

Türkiye’nin Otomobili Projesi’ne üye olan şirketlerin üretilecek otomobilin hangi yakıt türü ile üretileceğine karar vereceklerini ifade eden Özlü, sektörün hedefinin elektrikli motor yönünde olduğunu, Türkiye’nin de gelişen bu trendin gerisinde kalmak istemediğini lakin tercihin ortak girişim grubuna bırakıldığını ifade etti.

Üretilecek otomobilin hem yakıt türü, hem segmenti, hem de satış fiyatı ile rekabet edebilecek düzeyde olunmasına önem verileceğini ifade eden Bakan Özlü, satılamayacak aracın üretilmeyeceğini, Türkiye’nin Otomobili Projesi kapsamında üretilecek otomobilin aynı segmette yer alan diğer otomobillere oranla hem daha kaliteli, hem de daha ucuz olacağı konusunda iddialı olduğunu ve bu sefer trenin kaçırılmayacağını belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler