Ana SayfaGündemEsnafa Müjde! Vergi İndirimi 1 Ocak’ta!

Esnafa Müjde! Vergi İndirimi 1 Ocak’ta!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, vergi konusunda hassasiyet gösterip, vergilerini düzenli bir şekilde ödemekte olan mükelleflere yıllık gelir ya da kurumlar vergisi üzerinden oluşan vergide yüzde 5 oranında indirim uygulamasının 1 Ocak 2018 itibariyle başlayacağını belirtti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, vergisini düzenli ödeyen esnafa müjdeyi verdi. “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ile birlikte vergi ödeme konusunda hassasiyet gösterip, düzenli bir şekilde vergi ödeyen mükelleflere indirim sunulacağını kaydetti.

Hazırlanan kanun ile birlikte vergisini düzenli ödeyen esnaf ve sanatkârların kurumlar vergisi ya da yıllık gelir beyannamesi üzerinden yüzde 5 oranında indirim hak edeceğini ifade eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci bu indirimden ticari, zirai ya da mesleki faaliyetler sebebi ile gelir vergisi mükellefi olan esnafların gerekli şartları taşıması halinde faydalanabileceğini ifade etti.

O Sektörler Kapsam Dışı!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, vergi indirimi konusunda finans sektörü, bankacılık sektörü, sigorta sektörü, reasürans şirketleri, emeklilik şirketleri ve emeklilik yatırım fonlarının kapsam dışı kalacağını, bu sektörlerin bahsi geçen gelir vergisi ve kurumlar vergisi indiriminden faydalanamayacağını belirtti.

1 Milyon TL’den Fazla İndirim!

Bakan Tüfenkci, yüzde 5’i aşmayacak tutarlarda uygulanacak olan vergi indiriminin devlet için toplam maliyetinin 1 milyon Türk Lirası tutarında maliyeti olacağını ifade ederken, Bakanlar Kurulu’nun bu indirim oranını iki katına kadar artırma, sıfıra indirme ve kanuni oran ve tutarına geri döndürme konusunda yetkili olacağını kaydetti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.