Ana SayfaGündemİngiltere'de Bankalar Bahar Döneminde Taşınmaya Başlayabilir!

İngiltere’de Bankalar Bahar Döneminde Taşınmaya Başlayabilir!

-

İngiltere’de Brexit için görüşmelere bir yenisi daha eklendi. JP Morgan CEO’su Dimon, İngiltere Başbakanı May ve Maliye Bakanı Hammond ile bir araya geldi

İngiltere Brexit için hazırlıklarına devam ederken, yapılan görüşmelere dün bir yenisi daha eklendi. JP Morgan Chase’nin CEO’su olan Jamie Dimon gün içerisinde İngiltere Başbakanı Theresa May ve Maliye Bakanı Philip Hammond ile bir araya geldi. Özel olarak gerçekleştirilen görüşme sonrasında JP Morgan tarafından bir açıklama yapıldı.

JP Morgan’ın gerçekleştirdiği açıklamaya göre, CEO Dimon, İngiliz hükümeti tarafından hazırlanan Brexit planları konusunda detaylı bilgi alırken, hazırlanan planlar için netlik sağlanması hedeflendi.

4-16 Bin Arası İstihdam Kaybı Yaşanabilir

Geçtiğimiz yıl içerisinde İngiltere’de gerçekleştirilen Brexit referandumu öncesinde Dimon gerçekleştirdiği bir açıklamada İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması halinde 4 bin ila 16 bin kişilik bir istihdamın Londra’dan Avrupa Birliği’ne taşınması konusunun gündeme geleceği yönünde uyarı da bulunmuştu.

Bahar Dönemine Kadar Gelişme Olmazsa…

Konu ile alakalı İngiltere hükümetinden bir açıklama gelmez iken, İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Komite Üyesi Ian McCafferty, İngiltere’deki bankaların Brexit için hazırladıkları planları Bahar döneminde uygulamaya sokabileceklerini ifade etti.

İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Komitesi Üyesi Ian McCafferty, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecinde şartların bahar dönemine kadar kesinleşmemesi halinde İngiltere merkezli bankaların olağanüstü durum planlarını devreye alabileceklerini ve faaliyetlerini hızlı bir şekilde İngiltere’den taşıyabileceklerini ifade etti.

Yaptığı açıklamasında endişelerini dile getiren McCafferty, bahar dönemine kadar Brexit konusunda yeni gelişmelerin ortaya çıkmaması halinde bankaların olağanüstü durum planlarını devreye sokmasının büyük bir kaybı da peşinde getireceğini belirtirken, süreç hakkında daha somut bilgi paylaşımlarının yapılması gerektiğini kaydetti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler