Ana SayfaGündemİngiltere'de Bankalar Bahar Döneminde Taşınmaya Başlayabilir!

İngiltere’de Bankalar Bahar Döneminde Taşınmaya Başlayabilir!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İngiltere’de Brexit için görüşmelere bir yenisi daha eklendi. JP Morgan CEO’su Dimon, İngiltere Başbakanı May ve Maliye Bakanı Hammond ile bir araya geldi

İngiltere Brexit için hazırlıklarına devam ederken, yapılan görüşmelere dün bir yenisi daha eklendi. JP Morgan Chase’nin CEO’su olan Jamie Dimon gün içerisinde İngiltere Başbakanı Theresa May ve Maliye Bakanı Philip Hammond ile bir araya geldi. Özel olarak gerçekleştirilen görüşme sonrasında JP Morgan tarafından bir açıklama yapıldı.

JP Morgan’ın gerçekleştirdiği açıklamaya göre, CEO Dimon, İngiliz hükümeti tarafından hazırlanan Brexit planları konusunda detaylı bilgi alırken, hazırlanan planlar için netlik sağlanması hedeflendi.

4-16 Bin Arası İstihdam Kaybı Yaşanabilir

Geçtiğimiz yıl içerisinde İngiltere’de gerçekleştirilen Brexit referandumu öncesinde Dimon gerçekleştirdiği bir açıklamada İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması halinde 4 bin ila 16 bin kişilik bir istihdamın Londra’dan Avrupa Birliği’ne taşınması konusunun gündeme geleceği yönünde uyarı da bulunmuştu.

Bahar Dönemine Kadar Gelişme Olmazsa…

Konu ile alakalı İngiltere hükümetinden bir açıklama gelmez iken, İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Komite Üyesi Ian McCafferty, İngiltere’deki bankaların Brexit için hazırladıkları planları Bahar döneminde uygulamaya sokabileceklerini ifade etti.

İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Komitesi Üyesi Ian McCafferty, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma sürecinde şartların bahar dönemine kadar kesinleşmemesi halinde İngiltere merkezli bankaların olağanüstü durum planlarını devreye alabileceklerini ve faaliyetlerini hızlı bir şekilde İngiltere’den taşıyabileceklerini ifade etti.

Yaptığı açıklamasında endişelerini dile getiren McCafferty, bahar dönemine kadar Brexit konusunda yeni gelişmelerin ortaya çıkmaması halinde bankaların olağanüstü durum planlarını devreye sokmasının büyük bir kaybı da peşinde getireceğini belirtirken, süreç hakkında daha somut bilgi paylaşımlarının yapılması gerektiğini kaydetti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...