Ana SayfaGündemRus Bankalar Yaptırımlara Eğilmedi, Krediler Yüzde 29 Yükseldi!

Rus Bankalar Yaptırımlara Eğilmedi, Krediler Yüzde 29 Yükseldi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Rus Bankalar tarafından verilen krediler, 2017 yılının ilk üç çeyreklik diliminde yüzde 29’luk bir artış yaşayarak 1,41 trilyon Ruble yani yaklaşık 91,5 milyar Türk Lirasına ulaştı.

Rusya da tüketici kredileri alanında önemli bir yükselme yaşandı. Son dönemlerde Batı tarafından Rus bankalarına bir yaptırım uygulamasının devreye sokulması sonrasında, Rusya Devlet Başkanı Putin’e yakınlığı ile bilinen bankalar için hükümet tarafından kamu desteğinin devreye sokulması planlanmıştı.

Rusya Birleşik Kredi Bürosu tarafından açıklanan verilere göre, 2017 yılının ilk üç çeyreklik döneminde Rus bankaların müşterilerine sundukları kredilerde tam yüzde 29 oranında bir artış yaşanarak 1,41 trilyon Ruble’ye yükseldi.

Birleşik Kredi Bürosu’nun açıkladığı bilgilere göre, bankaların üçüncü çeyrekte sundukları kredi miktarı, yıllık bazda da yüzde 8 oranında bir artış yaşadı.

Rusya’da gerçekleşen enflasyonun faizleri dibe çekmesi etkisi ile birlikte, ülkede tüketiciler en fazla ipotekli kredi türlerine yönelmeye başladı. Üçüncü çeyrek içerisinde ipotekli krediye olan rağbetin artması, 2016 yılının Temmuz – Eylül dönemine oranla bu kredi türünde yüzde 40’luk bir artış yaşanmasına ortam yarattı. Rus bankaları, sadece üçüncü çeyrek içerisinde 430,29 milyar Ruble, yani günümüzün kuru ile 27,93 milyar Türk Lirası’na yükselmiş oldu.

Kredi Kartına Yoğun İlgi!

Rusya’da sadece Eylül ayı içerisinde dağıtılan 800 bin kredi kartının toplam limiti ise 51,92 milyar Ruble’ye tekabül ediyor. Dağıtılan bu kredi kartları ile birlikte kredi kartı sayısında yaşanan artış yüzde 17 olurken, kredi limitlerinde yaşanan artış da yüzde 45 düzeyinde gerçekleşti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.