Ana SayfaGündemRus Bankalar Yaptırımlara Eğilmedi, Krediler Yüzde 29 Yükseldi!

Rus Bankalar Yaptırımlara Eğilmedi, Krediler Yüzde 29 Yükseldi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Rus Bankalar tarafından verilen krediler, 2017 yılının ilk üç çeyreklik diliminde yüzde 29’luk bir artış yaşayarak 1,41 trilyon Ruble yani yaklaşık 91,5 milyar Türk Lirasına ulaştı.

Rusya da tüketici kredileri alanında önemli bir yükselme yaşandı. Son dönemlerde Batı tarafından Rus bankalarına bir yaptırım uygulamasının devreye sokulması sonrasında, Rusya Devlet Başkanı Putin’e yakınlığı ile bilinen bankalar için hükümet tarafından kamu desteğinin devreye sokulması planlanmıştı.

Rusya Birleşik Kredi Bürosu tarafından açıklanan verilere göre, 2017 yılının ilk üç çeyreklik döneminde Rus bankaların müşterilerine sundukları kredilerde tam yüzde 29 oranında bir artış yaşanarak 1,41 trilyon Ruble’ye yükseldi.

Birleşik Kredi Bürosu’nun açıkladığı bilgilere göre, bankaların üçüncü çeyrekte sundukları kredi miktarı, yıllık bazda da yüzde 8 oranında bir artış yaşadı.

Rusya’da gerçekleşen enflasyonun faizleri dibe çekmesi etkisi ile birlikte, ülkede tüketiciler en fazla ipotekli kredi türlerine yönelmeye başladı. Üçüncü çeyrek içerisinde ipotekli krediye olan rağbetin artması, 2016 yılının Temmuz – Eylül dönemine oranla bu kredi türünde yüzde 40’luk bir artış yaşanmasına ortam yarattı. Rus bankaları, sadece üçüncü çeyrek içerisinde 430,29 milyar Ruble, yani günümüzün kuru ile 27,93 milyar Türk Lirası’na yükselmiş oldu.

Kredi Kartına Yoğun İlgi!

Rusya’da sadece Eylül ayı içerisinde dağıtılan 800 bin kredi kartının toplam limiti ise 51,92 milyar Ruble’ye tekabül ediyor. Dağıtılan bu kredi kartları ile birlikte kredi kartı sayısında yaşanan artış yüzde 17 olurken, kredi limitlerinde yaşanan artış da yüzde 45 düzeyinde gerçekleşti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,242TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...