Ana SayfaEkonomi2018 Troya Yılı Olacak!

2018 Troya Yılı Olacak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydın, ülkemizi ziyarette bulunan turist sayısının bu yıl arttığını açıkladı.

Yunanistan’ın Selanik kentinde 33’üncü Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı kapsamında Yunanistan-Türkiye Turizm İşbirliği konulu panelde açıklamalarda bulunan Aydın, Rusya ilk sırada yer alam üzere Almanya, İngiltere gibi pek çok ülkeden Türkiye’ye turist geldiğini, 2017’nin ocak ile eylül ayları arasındaki turist sayısının 26 milyona ulaşıldığını söyledi.

Yunanistan’ın ülkemize olan ilgisinin çok fazla arttığını söyleyen Aydın, Yunan vatandaşlarının turizm bölgesi olarak en çok tercih ettiğini 2. bölgenin Türkiye olduğunu, Yunanlıların gösterdiği bu ilgiden çok memnun olduklarını, yakın dönemde Yunanlıların Türkiye tercihinin ilk sırada yer alacağını inandıklarını söyledi.

2017’den Umut Var

Türkiye’de turizm sektörünün geride bıraktığımız 15 yıllık süreçte çok fazla ilerleme kaydettiğini söyleyen Aydın, 2002 yılındaki turist sayısının 13 milyon olduğunu, bu sayının 2015 yılında yaklaşık olarak 40 milyon olduğunu ve turizm sektöründe o yıl 32 milyar dolar değerinde gelir elde edildiğini söyledi. 2016 yılında turizm sektöründe olumsuzlukların olduğunu söyleyen Aydın, bu yıl tekrardan arttığını, Rusya ilk sırada yer almak üzere pek çok ülkenin Türkiye’yi tercih ettiğini, bu yılın ilk 9 aylık sürecinde 26 milyon turist ağırladığımızı açıkladı.

2018 Troya Yılı Olacak

2018 yılının bakanlık tarafından Troya Yılı olarak ilan edildiğini açıklayan Aydın, Troya’nın en çok bilinen antik kentlerden biri olduğunu, gelecek sene özellikle Troya kapsamında çalışmalarda bulunacaklarını, Yunanlılar Çanakkale’ye beklediklerini söyledi.

Sınır Kapıları İyileştirilmeli

Panel konuşmacıları arasında yer alan Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan, iki ülkenin karşılıklı turist sayısında artış olması için ulaştırma alt yapısının gelişmesi gerektiğini, İzmir ile Selanik, Ankara ile Atina arasındaki uçak seferlerinin tesis edilmesi gerektiğini söyledi. Hem kara hem de deniz sınır kapılarındaki fiziki koşulların daha iyi hale getirilmesi gerektiğini söyleyen Okan, özellikle de İpsala-Kipi sınır kapısının daha da geliştirilmesi gerektiğini, ikinci köprü ile birlikte sınır girişinin hızlı bir şekilde inşa edilmesi gerektiğini söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...