Ana SayfaEkonomiTürk Hisse Senetlerine Büyük Rağbet Var!

Türk Hisse Senetlerine Büyük Rağbet Var!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı tarafından konu ile alakalı olarak yapılan açıklamaya göre, Türk hisse senetleri ve menkul kıymetlerine dış ülkelerden yoğun talep var.

  Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ katılmış olduğu Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu. Karadağ yapmış olduğu açıklamasında, hem dünya çapındaki talebi, hem de yerli talebi karşılayabilmek adına asgari 1 ayda ya da 2 ayda bir yüksek miktarda yeni arzlar gerektiğini kaydetti.

  Türk Sermaye Piyasaları Birliği tarafından düzenlenen bu kongrede Türk hisse senetlerine ve menkul kıymetlerine dışarıdan oldukça fazla rağbet olduğunu söyleyen Himmet Karadağ, yeri ürünlerin temin edilememiş olmasından dolayı bu talebin karşılanamadığını belirtti. Ek Toptan Satışlar Pazarı’nda ufak – tefek şirketlerin hisse satışları sayesinde az bir meblağda olsa market capte genişleme görüldüğünü belirten Karadağ, bunun yine de yeterli olmadığına ve en az ayda ya da 2 ayda bir yüksek miktarda halka arz yapılmasına ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti. Ayrıca o kısmı canlandırmak ve halka arzlara olan alakayı çoğaltmak için çok çaba sarf etmeleri gerektiğine de vurgu yaptı.

  Günlük İşlem Hacmi 11 Milyar Lirayı Buldu 

  Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ ayrıca açıklamalarında hisselere yönelik gerçekleştirilen talebi artırarak çalışmalara devam etmeleri gerektiğini, uluslararası piyasalar ile kıyaslama yaptıklarından durumun çok iyi olduğunu gördüklerini ve Kasım ayı içerisinde günlük işlem hacmini 11 milyarın üzerine çıkardıklarına da dikkat çekti.

  Öte yandan aracı kurumlara çağrıda bulunan Karadağ, en kısa zamanda hedefleri olan 1 milyar lira ya da dolar piyasa değeri olan şirketleri borsada göreceklerini de açıklamalarına ekledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  65TakipçilerTakip Et
  2,237TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

  2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

  2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

  2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

  Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

  Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

  Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

  ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

  Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...