Ana SayfaGündemGaranti Bankası ASELSAN’ın Gerisinde Kaldı!

Garanti Bankası ASELSAN’ın Gerisinde Kaldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk savunma sanayisinin en önemli şirketlerinden olan ASELSAN, borsada Garanti Bankası’nı geçerek Borsa İstanbul’da ilk sıraya oturması gündem haberleri arasında yer aldı.

ASELSAN Zirveye Yerleşti

Türkiye’de savunma sanayi sektöründe faaliyet gösteren firmalardan olan ASELSAN, tasarladığı ve ürettiği son teknolojilerin kullanıldığı sistemler ve cihazlar ile dünyanın pek çok ülkesine ulaşıyor. ASELSAN’ın hisseleri Borsa İstanbul’da da zirve yaptı. Dün İstanbul Borsa’sında zirvede yer alan bankaları da geçerek birinci sıraya yerleşti. Şirket, BIST  100 Endeksi’nde halka açık olan en değerli şirket olmayı başardı.

Garanti Bankası’nı Geride Bıraktı

ASELSAN tarafından gerçekleştirilen yükselişle birlikte Borsa İstanbul’un en değerli şirketi  unvanı ile ilk sırada yer alan Garanti Bankası da ikinciliğe geriledi. Dün itibariyle borsada yapılan ilk işlemlerde ASELSAN hisseleri 45.6 Türk Lirası’na yükseldi. ASELSAN’ın piyasa değeri de borsadaki yükselişten sonra 43.6 milyar Türk Lirası’na çıkmış oldu. Şirket uzun süredir BIST 100 Endeksi’nde ilk sırada yer alan Garanti Bankası’nın ikinci olmasına neden oldu.

Garanti Bankası’nın Hisseleri de Arttı

ASELSAN’ın hisselerindeki artışla birlikte borsada ikinciliğe gerileyen Garanti Bankası’nın hisseleri de değer kazandı. Bankanın ardından borsada ilk değerli şirketler listesinin üçüncü sırasında Koç Holding 43 milyar Türk Lirası değeriyle, dördüncü sırada Akbank 39.4 milyar Liralık değeriyle yer aldı. Bu yılın başından itibaren ASELSAN hisselerinde yüzde 245’lik artış sağlandı. Şirketin toplam piyasa değeri 11.2 milyar dolara ulaştı. Garanti Bankası’nın piyasa değerinde de artış görüldü ve banka 11.1 milyar dolar değeri buldu.

ASELSAN’ın Net Karında Artış        

ASELSAN’ın net karı da bu yılın ilk 3 aylık periyodunda arttı. 2016 yılının aynı periyoduna göre 1.5 kat artış gösteren ASELSAN’ın net karı 2017 yılında bu dönemde 389.1 milyon Türk Lirası’na erişti. ASELSAN tarafından bu yılın onuncu ayının sonunda açıklanan finansal verilere göre 2017 yılının temmuz – ağustos aylarını kapsayana dönemde satış gelirlerinin de ikiye katlanarak 2.1 milyar liraya ulaştığı öğrenildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.