Ana SayfaGündemBKM Genel Müdürü Milli Ödeme Sistemi Troy’u Anlattı!

BKM Genel Müdürü Milli Ödeme Sistemi Troy’u Anlattı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankalararası Kart Merkezi milli ödeme sistemine yeni giren TROY’daki hedefini büyüttü.

Genel Müdür Soner Canko, BKM olarak bilinen Bankalararası Kart Merkezi, ilk defa Orta Vadeli Program’da yer alan TROY ile ilgili hedeflerini büyüttüklerini söyledi. TROY logosu taşıyan kartlar ile bankacılıkla ilişkisi sınırlandırılmış olan 23 milyon kişiye ulaşılmayı hedeflediklerini belirtti..

BKM Genel Müdürü Soner Canko’dan Açıklama

BKM Genel Müdürü Soner Canko, Türkiye’de bulunan 23 milyon kişiye TROY logolu kartlarla gerçekleştirilen bankacılık işlemleri ile ilgili olmayan kişiye ulaşmayı hedeflediklerini, Orta Vadeli Program’da yer alıyor olmalarının hükümet tarafından BKM’ye sağlanan bir destek olduğunu, bu desteğin yerli otomobili üretecek olan 5 firmanın desteklenmesi ile aynı anlamı taşıdığını söyledi.

BKM’nin Kuruluş Amacı İşlemlerin Kolaylaştırılmasıydı

Soner Canko, internet medyasının ekonomi editörleri ile bir araya geldi. Gündem olarak gerçekleştirilen sohbet toplantısında Bankalararası Kart Merkezi’nin 1990 yılında Türkiye’deki 13 kamu bankası ve özel bankanın bir araya gelmesi ile, bankaların arasında gerçekleşen işlemlerin daha kolay hale getirilmesi amacıyla kurulduğunu, fakat zaman içinde gelişmeler sağlanarak ödeme teknolojileri şirketi haline geldiğini, dünya genelinde internet yoluyla yapılan finansal işlemlerin hızlı bir şekilde arttığını, son 5 yıldır internetten yapılan alışverişlerin de yüzde 30 – yüzde 35 oranlarında büyüme kaydettiğini, Türkiye’de en hızlı büyüyen segment olduğunu, dünyanın gittikçe nakitsiz bir topluma dönüştüğünü belirtti.

Her Banka ile Anlaşmamız Var

BKM Genel Müdürü Soner Canko, bankalar arasındaki işlemleri düzenlemek amacıyla kurulan BKM’nin, BKM Ekspress ile dijital cüzdan haline gelerek son kullanıcıya ulaştığını, bu sistemden milli ödeme sitemi TROY’a geçildiğini, BKM Ekspress kullanımda iken kartların sağ alt köşesinde yabancı markaların yer aldığını, milli markamızı oluşturma fikrinin de bu şekilde doğduğunu, TROY markasını yarattıklarını ve TROY’un şu an itibariyle 900 bin kart ile birlikte cüzdanlardaki yerini aldığını, tüm bankalarla anlaşmalarının olduğunu, henüz 17 bankanın kart çıkarttığını, diğer bankaların da ilgili projeler üzerindeki çalışmalarını sürdürdüklerini de sözlerine ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.