Ana SayfaGündemMehmet Şimşek: Tek Bir Türk Bankası ile İlgili Sorular Soruluyor!

Mehmet Şimşek: Tek Bir Türk Bankası ile İlgili Sorular Soruluyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bankacılık sektörü hakkında açıklamalar yaptı.

Mehmet Şimşek, yaptırım iddialarını cevaplayarak halen tek bir Türk bankası ile ilgili sorular sorulduğunu, ancak şu anda o bankanın dışında Türk bankacılık sektörünü ilgilendiren bir sürecin gündemde olmadığını söyledi.

Tek Bir Türk Bankasına Yaptırım Gündemde

Şimşek, İstanbul’da düzenlenen Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde gündeme gelen Türkiye‘de birden çok bankaya yaptırım gelebileceği ile ilgili iddiaların gerçekle alası olmadığını, şu anda sadece bir Türk bankası ile ilgili böyle bir durumun söz konusu olduğunu, bunun dışında Türk bankacılık sektörünü ilgilendiren bir yaptırım sürecinin olmadığını açıkladı.

ABD ile Vize Krizi Geride Kalmak Üzere

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye’deki normalleşme sürecinin hızla devam ettiğini, ülke ekonomisinde görülen güçlenmenin sürdüğünü, Türkiye’nin Batı’dan kopmadığını, Almanya ile ilişkilerde de sürecin şu an iyi ilerlediğini, Amerika ile Türkiye arasında yaşanan vize krizinin de geride kalmak üzere olduğunu, kalan sorunların da çözülemeyecek boyutta olmadığını söyledi.

Türk Bankalarına Finansman Sağlamayın Talimatı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye – Almanya ilişkilerinin yoluna girmek üzere olduğu bu dönemde Alman bankalarına, Türk bankalarına finansman sağlamamaları ile ilgili talimat verildiğin e dair haberlerin de çıktığını, bu süreçte Türkiye aleyhine yapılan haberlerin çoğunlukta olduğuna da dikkat çekti.

Türkiye’nin Algısı Zedelendi

Mehmet Şimşek, Türkiye’nin bütün sorunlara karşın güçlü bir halde büyümesini sürdürdüğünü, iyi bir yol haritası çizilerek kuvvetli çabalar sergilendiğini, son yıllarda Türkiye’nin başına gelmedik felaket kalmamasına rağmen ayakta olduğumuzu, ancak bu gibi sıkıntıların Türkiye’nin yurtdışındaki algısını zedelediğini de sözlerine ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...