Ana SayfaGündemMerkez Bankası’ndan Son Dakika Açıklaması! İhaleler Başlıyor!

Merkez Bankası’ndan Son Dakika Açıklaması! İhaleler Başlıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası gelen döviz talebine sınırlama getirmeyi amaçlayarak hayata geçireceği Türk Lirası Uzlaşmalı vadeli döviz satışı ile ilgili ihaleyi başlatacağını açıkladı.

İhaleler Pazartesi Günü Başlıyor

Merkez Bankası bir süre önce aldığı kararla yurtiçi piyasalardaki döviz taleplerinin sınırlandırılması amacıyla Türk Lirası uzlaşmalı vadeli döviz satışı işlemlerini başlatacağını duyurmuştu. TCMB tarafından bugün yapılana açıklamada ise bu işlemler ile ilgili ihalelerin 20 Kasım 2017 Pazartesi günü başlayacağı bildirildi. Açıklamada ayrıca 2017 yılı için vadeli döviz satışı pozisyon tutarının azami olarak 3 milyar dolar olacağı da belirtildi.

En Fazla Tutar 3 Milyar Dolar Olacak

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Türk Lirası uzlaşmalı vadeli döviz satışı ile ilgili ihaleleri 20 Kasım 2017 pazartesi günü başlatılması kararı aldı. Alınan kararda 2017 yılı için en fazla vadeli döviz satım pozisyon tutarı da 3 milyar dolar olarak belirlendi.

Merkez Bankası tarafından banka gündemini ilgilendiren son dakika açıklamasına göre ihalelerde uygulanacak vadelerin 1 ay – 3 ay – 6 ay olacağı, ihale tarihleri ile ilgili bilgilerin kamuoyu ile düzenli bir şekilde paylaşılacağı, yapılacak olan ilk ihalenin 20 Kasım 2017 pazartesi günü olduğu belirtildi.

İhaleler Saat 16:00’daYapılacak

Geleneksel çoklu fiyat yöntemi ile yapılacak olan ihaleleri kazananların işlemlerinin ihalede verdikleri fiyat teklifi üzerinden gerçekleştirileceği, bankaların verebilecekleri teklif tutarı toplamının ihaleye verilen toplam teklifin yüzde 20’sini geçemeyeceği, düzenlenecek olan ihalelerin saat 16:00’da Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası piyasa veri dağıtım sistemi vesilesi ile duyurulacağı, bu duyuruların ihaleye katılacak olan bankalara ve kamuoyuna bu yolla ulaştırılacağı bildirildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.