Ana SayfaGündemÇin’den 15 Trilyon Dolarlık Yeni Düzenleme!

Çin’den 15 Trilyon Dolarlık Yeni Düzenleme!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çin Merkez Bankası tarafından ülkedeki finans şirketlerinin pazarladığı ve borçluluğu artıran ürünlerin denetlenebilmesi amacıyla geniş kapsamlı düzenlemeler yapıldı.

Geniş Kapsamlı Düzenlemeler Yapıldı

Kısa adı PBOC olan Çin Merkez Bankası, Çin’de faaliyet gösteren finans şirketleri tarafından pazarlaması yapılan ve ülkedeki borçluluk oranını artıran ürünler ile ilgili bir dizi geniş kapsamlı düzenlemeler yapılması gündeme geldi.

Çin’deki bankaların ve bankalar dışında kalan finans firmalarının denetimsiz olan ürünler ile para toplaması ve firmalara kaynak aktarılması ülke genelinde son yıllarda hızla yayılmaya başladı. Bu durum Çin’in finans piyasaları için de tehlike arz ediyor. Finans kuruluşları tarafından bu faaliyetler varlık yönetimi adında yürütülüyor.

Balon Fiyat Oluşumu Önlenecek

Çin Merkez Bankası PBOC, sigortacılık, bankacılık, döviz piyasaları ve sermaye piyasalarından sorumlu olan düzenleme ve denetleme kurumları ile ilgili yaptığı açıklamada yeni yapılan düzenlemeler ile varlık fiyatlarının balon haline gelmesinin, denetim dışı finansal aracılık faaliyetlerinin çoğalmasının ve borçların fazlalaşmasının önüne geçmenin amaçlandığını söyledi.

PBOC’ye göre 2016 yılının sonunda 102 milyon yuan yani 15.38 trilyon dolara ulaşan varlık yönetim ürünleri yapılan bu yeni düzenleme ile kontrol altına alınacak.

2019 Yılının Haziran Ayında Başlayacak

Çin Merkez Bankası’nın koyduğu yeni kurallar bu ürünlerdeki kaldıraç sınırlarını da belirliyor. Yeni düzenleme ile ayrıca finans sektörü dışında olan kuruluşların varlık yönetim ürünleri üretmesi ve satışını yapması da önleniyor. 2017 yılının başında ülkedeki mali istikrarın korunması amacıyla Çin’de bir komite kurulmuştu. Şimdi ise yapılan açıklamada hayata geçirilecek olan yeni düzenlemelerin 30 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olacağı duyuruldu. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.