Ana SayfaEkonomiUcuz Et İçin Yeni Hamle: Yerli Üreticilere Destek Geliyor!

Ucuz Et İçin Yeni Hamle: Yerli Üreticilere Destek Geliyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’nın hamleleri ile hayata geçen ve Et ve Süt Kurumu’nun belirli market zincirlerine ucuz ithal et sunması sonrasında başlayan süreç için üçüncü aşamaya geçiliyor. 30 Türk Lirası civarında satılmaya başlanılan ucuz et için yeni aşamada yerli üreticiye destek verilecek!

Kasapların ve yerli üreticilerin girişimleri sonuç vermeye başlıyor. Et ve Süt Kurumu’ndan A101 ve BİM’e sunulan kilogramı 29 Türk Lirası’ndan kıyma ve kilogramı 31 Türk Lirası’ndan kuşbaşı uygulamasının devamı niteliğinde olan aşamada yerli üreticiler için yeni destek programları hazırlanmaya başlıyor.

Sürecin başlaması ile birlikte ilk etapta Migros, kendi çalışmaları ile aynı fiyattan et satışına başlamış, devam eden süreçte rekabet edilebilir bir ortama kavuşmak için kasaplar da fiyatlarda indirim gerçekleştirmişti. Bu süreçten olumsuz etkilenen tek taraf ise yerli üreticiler olmuştu.

Dar gelirli vatandaşın sofrasında et bulunması için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından atağa geçilen “ucuz et uygulaması” için yeni bir hamle de yerli üreticiler için geldi. Yapılacak olan yeni düzenleme ile birlikte yerli üreticiliğin geliştirilmesi için çalışmalar yapılacak. Bu çalışmalar arasında üreticilere ahır desteği, yem desteği ve kredi desteği gibi önemli destekler sunulacak.

İşte Yerli Üreticiye Sunulacak Destekler!

Küçük aile işletmeleri olarak bilinen işletmelerin Türkiye’nin her yerinde gelir seviyesinin yükselmesi için sıfır ya da düşük faizli kredi sunulmasına ek olarak, bu işletmelere hayvan yemi, ahır gibi birçok destek tam 3 yıl süre ile sunulacak.

Programın ilk aşamasında 25 bin damızlık yetiştiriciliği yapan işletmeye destek sunulurken, bu işletmelere 5 adet büyükbaş, 30 adet küçükbaş hayvan verilecek. Aynı zamanda işletmelerin bu hayvanların geliştirilmesi ve bakılması için uygun alanlar yaratılması konusunda da üreticilere destek sağlayacak olan Bakanlık, ahır yapımlarını da üstlenecek. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.