Akbank AG’ye 173,5 Milyon Euroluk Kredi!

0

Akbank’ın iştiraki olan Akbank AG, 14 farklı bankanın katılımı ile 173,5 milyon Euro’luk sendikasyon kredisini 1 yıl vade ile aldı.

Akbank cephesinden Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, akbank’ın yüzde 100 oranında iştiraki olan Akbank AG, toplamda 14 farklı bankanın katılımı ile 1 yıl vadeli 173,5 milyon Euro’luk sendikasyon kredisini aldı. Dış ticaret finansmanı aşamasında kullanılacak olan kredi için sözleşmeye imzalar 9 Kasım 2017 tarihinde Frankurt’ta atıldı.

Gerçekleşen sendikasyon kredisi sözleşmesi imzalarında Standard Chartered Bank ve UniCredit Banka AG, koordinatör ve doküman ajansı görevini üstlenirken, First Abu Dhabi Bank PJSC de tesis temsilcisi görevini üstlendi.

İmzalanan sözleşmede Standard Chartered Bank ile UniCredit Bank AG’ye ek olarak First Abdu Dhabi Bank, Hollanda’dan Demir Halk Bank N.V. ve Denizbank AG de MLA olarak yer aldı. Diğer katılımcı bankalar ise Aresbank S.A., ING Bank N.V., Raiffeisen Bank International AG, Banca Transilvanie, Citibank N.A., DZ Bank AG, HSBC Bank, Misr Bank Europe GMBH ve Vietnam Joint Stock Commercial Bank for Industry and Trade Filiale olarak yer aldı.

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Akbank AG CEO’su Banu Özcan, yaptığı açıklamada yeni Club Loan işleminin tutarında yaşanan artışın Akbank AG’nin muhabir bankalar arasında hem sağlam, hem de yükselen bir itibara sahip olduğunu ifade etti.

Muhabir Banka Nedir?

Muhabir Banka, bankaların şubelerinin bulunmadığı yerlerde, kendi bankası adına işlem yapmak adına farklı bankaları yetkili kılması anlamına gelmektedir. Bu durumda yapılacak olan işlemler için yurt içinde bir banka belirlenirse bu banka “muhabir banka” sıfatıyla, yurt dışında bir banka belirlenirse de “yabancı muhabir banka” sıfatıyla anılır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın