Ana SayfaEkonomiBoğa Piyasası 2018’in İlk Çeyreğinde Bitecek!

Boğa Piyasası 2018’in İlk Çeyreğinde Bitecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bank of America Merrill Lynch Baş Yatırım Stratejisti Michael Harnett tarafından yapılan açıklamada, boğa piyasasının 2018 yılının ilk çeyreği sonrasında sona ererek biteceğini ön gördüğünü açıkladı.

Bank of America Merrill Lynch’de baş yatırım stratejisti konumunda görev alan Michael Hartnett, yazılı olarak bir rapor açıkladı. Standard & Poors 500’ün 2018 yılın ilk çeyreğinde, pazartesi gün yaşanan kapanışa göre yüzde 11 oranında değer artışı yaşayarak 2 bin 863 puana yükseleceğini öngören Hartnett, bu yükseliş ile birlikte 10 yıl vadeli Amerika Birleşik Devletleri Hazine Kağıtları’nda getirinin de yüzde 2,75’e ulaşacağını tahmin ettiğini belirtiyor.

Cari boğa piyasasının 22 Ağustos 2018 tarihine kadar devam etmesi halinde, gelmiş geçmiş en uzun boğa piyasası ünvanını elde edeceğini ifade eden Hartnett, 2018 yılının ilk çeyreğinde boğa piyasasının sona ereceği konusunda oldukça iddialı.

Boğa Piyasası Nedir?

Boğa Piyasası, piyasaların yükseliş trendinde olduğu bir dönemi simgelemektedir. Bu dönemde, fiyatların gelecek dönemler için iyimser olarak gözüktüğü bir ortam seyri yaşlanırken, aynı zamanda yatırımcıların da alım hareketi göstereceği bir dönemdir. Terimin çıkış noktası ise boğaların boynuzları ile aşağıdan yukarı doğru kaldırma işlemini yapmalarından gelir.

Boğa Piyasasının Sona Ermesi Ne Anlama Geliyor?

Bank of America Merrill Lynch Baş Yatırım Stratejisti Michael Harnett tarafından hazırlanan raporda gelecek yılın ilk çeyreği itibariyle boğa piyasasının sona ereceği öngörülse de, bu konuda kesin bir bilgiye erişmek imkânsızdır. Boğa piyasasının sonra ermesi halinde ise piyasalarda alım eğilimi, yerini satış eğilimine bırakabilir ve takip edilen yüksek değerli hisseler zamanla yatırımcısına kaybettirmeye başlayabilir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.