Ana SayfaEkonomiTürkiye Uluslararası Bir Markayı Satın Alabilir!

Türkiye Uluslararası Bir Markayı Satın Alabilir!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Tanrıverdi, Ekonomi Bakanlığı’nın yurt dışından bir marka satın alımı ile yakından ilgilendiğini ve bu konuda çalışmalar yapıldığını ifade etti.

İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türkiye’nin ihracatı yükseltebilmek adına yurt dışında pazarlama ağı bakımından kuvvetli olan uluslararası bir markanın satın alınması yönünde çalışmaları olduğunu ifade etti. Ekonomi Bakanlığı’nın konu hakkında önemli çalışmalar yaptığını ifade eden Tanrıverdi, Türkiye’nin devam eden süreçte tasarım ile büyüme kaydedebileceğini ifade etti.

Tasarım Tüm Sektörlerin Farklılık Kaynağı Haline Geldi

Tekstil sektörü dışında da tüm sektörlerde tasarımın oldukça önemli olduğunu vurgulayan Tanrıverdi, Türkiye’nin ve diğer ülkelerin artık birçok ürünün üretimini gerçekleştirdiğini, başarı elde edenlerin tasarım kalitesi ile fark yaratabildiğini ifade etti. Bazı ülkelerde üretimin daha düşük maliyet ile gerçekleştirildiğini, Türkiye’nin bu konudaki avantajının tasarım kabiliyeti olduğunu ifade eden Tanrıverdi, tasarımın hem kültür, hem de eğitimin bir sonucu olduğunu, Türkiye’nin sahip olduğu tarihi ve kültürel birikimi sayesinde tasarım alanında başarı kaydedebileceğini, Türk üniversitelerin bir çoğunda tasarım ve moda bölümlerinin yer aldığını, bunun talep sayesinde çoğaldığını, gençler arasında tasarımcılığın önemli bir konuma yükseldiğini ifade etti.

Ülke genelinde toplamda 703 adet Ar-Ge merkezi olduğunu, 115 adet de tasarım merkezi bulunduğunu ifade eden Tanrıverdi, bu rakamların tasarım sektörüne verilen önemi gösterdiğini, insanların artık farklı ürünler görmek istediklerini, tasarımlar sayesinde ürünlerin değerlerinin yükseldiğini ifade etti.

Önemli Desteklerle Uluslararası Marka Satın Alma Süreçleri Başlayacak

Know how konusunda bilgi sahibi olunan ve yurt dışı için geniş bir pazarlama ağına sahip olan uluslararası firmaların Türkiye tarafından satın alınmasının gündemde olduğunu, Ekonomi Bakanlığı’nın bu konuda önemli çalışmalar yaptığını, Eximbank’ın bu tarz alımlar için uzun vadeli kredi sunduğunu lakin kredi temin şartlarının yumuşatılması gerektiğini ifade etti. Bir Türk firmasının İngiltere’de iflas etmek üzere olan bir şirketi satın alarak 2002den fazla mağazası bulunan bir markaya dönüştürdüğünü, bu konuda birçok örneğin bulunduğunu, Türkiye’nin bu tarz konulara ağırlık vermesi gerektiğini ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...