Ana SayfaEkonomiBitcoin Tahminleri 5 Haneli Rakamlara Yükseliyor!

Bitcoin Tahminleri 5 Haneli Rakamlara Yükseliyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Uzun zamandır gündemdeki yerini koruyan, konut satışlarında kullanılmaya başlayan ve yatırımcısını mutlu eden Bitcoin için yeni tahminler geldi.

Saxo Bank Asya Kripto Stratejisti Kay Van-Peteresen tarafından yapılan açıklamada, CME’nin Bitcoin üzerinde vadeli kontratları için hazırlıklar devam ettiğini, bu hazırlıkların bile Bitcoin için yeni bir ivme kaynağı olduğunu ifade etti.

CME tarafından yapılan vadeli bitcoin işlemleri için hazırlığın, geleneksel olan kurumsal paranın da sınırlarını aşmasına ortam yaratacağını ifade eden Van-Peteresen, bu durumun Bitcoin’in değerini 10 bin dolar düzeyine kadar çıkartabileceğini ifade etti. Van-Petersen, 2019 yılı için de sanal para birimi olan Bitcoin’in değerinin 10 katına kadar yükselmesinin mümkün olduğunu vurguladı.

Van-Petersen’in 2016 Tahmini Tutmuştu

2016 yılının Aralık ayında benzer bir açıklama gerçekleştiren Van-Petersen, 2017 yılı içerisinde Bitcoin fiyatlarının 2 bin Dolar’ın üzerine çıkacağını tahmin etmiş, bu tahmini ile dönem içerisinde ilgi görmese de, 2017 yılının Mayıs ayı itibariyle 2 bin doları geçen Bitcoin fiyatları ile yakın takip altına alınmıştı.

Bitcoin fiyatları bugün 8 bin 203 dolar seviyesine yükselirken, bir diğer açıklama ise Alman banka devi Deutsche Bank Baş Stratejisti Ulrich Stephan tarafından yapıldı. Bitcoin’i bir yatırım aracı olarak görenlere uyarıda bulunan Stephan, Bitcoin’de yaşanan dalgalanmaların çok büyük olduğunu, bu dalgalanmaya ek olarak denetimin de yetersiz seviyede olduğunu ifade ederek yatırımcıların Bitcoin’den uzak durmasını tavsiye etti.

Açıklamasında yatırımcıların Bitcoin’den uzak durması gerektiğini belirten Stephan, Alman yatırımcılar için de hisse senetlerinin artık cazibesini yitirdiğini, Bitcoin yatırımı konusunda dünya genelinde olduğunu gibi Almanya’da da önemli bir heyecan atmosferinin bulunduğunu belirtti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.