EBRD’nin Faaliyet Gösterdiği Ülkeler Arasında Yatırım Lideri Türkiye!

Google Haberlere Abone Ol:

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) gerçekleştirdiği yatırımlar için Türkiye’yi ilk sırada tutuyor. EBRD tarafından 2017 yılında Türkiye’ye yapılan yatırımların toplam hacmi ise 1 milyar Euro’ya ulaştı.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Ankara Temsilcisi Hüseyin Özhan, EBRD içerisinde Türkiye’nin hem portföy büyüklüğü, hem de yapılan yatırım hacmi açısından ilk sırada yer aldığını ifade etti. EBRD’nin Türkiye’de 2009 yılından bu yana faaliyet gösterdiğini hatırlatan Özhan, 240’dan fazla proje için toplamda 9,5 milyar Euro’dan fazla finansman sağlandığını kaydetti.

EBRD Türkiye’nin En Büyük Yatırımcıları Arasında!

Türkiye’deki en büyük yatırımcılardan bir tanesinin EBRD olduğunu ifade eden Özhan, sadece 2017 yılı içerisinde 30 projeye imza atıldığını, yapılan yatırımların 1 milyar Euro olduğunu, yıl sonuna kadar bu yatırımların 1,5 milyar Euro’yu aşmasını planladıklarını ifade etti.

Oldukça çeşitli sektörlerde yatırımlar gerçekleştirdiklerini ifade eden EBRD Temsilcisi Özhan, yatırımların bankalara, finans kuruluşlarına, kurumsal şirketlere, altyapıya ve enerji yatırımlarına ayrıldığını ifade etti. Türkiye’deki yatırımcıların, EBRD stratejisi çerçevesinde devam ettiğini vurgulayan Özhan, Türkiye’deki mevcut portföy büyüklüğünün, yatırım hacmi açısından da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın yatırım yaparak faaliyet gösterdiği ülkeler arasında birinci sırada yer aldığını kaydetti.

220 Milyonluk Cinsel Eşitlik Fonu!

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Elçi Müsteşarı Simona Gatti, Avrupa Birliği’nin Türkiye’de hem toplumsal cinsel eşitliği, hem de kadın hakları alanında 220 milyon Euro’luk bir bütçe tahsis ettiğini, bu proje için Avrupa Birliği’nin de 32 milyon Euro’luk hibe fonu ile katkı sağladığını kaydetti. Proje kapsamında 79 farklı şehirde 14 bin 400 KOBİ’nin finansmandan fayda sağladığını ifade ederken, desteklenen projelerin kadınların çocuk bakımı, iş ve özel hayatta dengenin kurulması, eğitim, siyasete katılım, çalışma hayatına girmeleri gibi alanlar için oldukça olumlu sonuçlar elde edildiğini kaydetti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.