Ana SayfaGündemÜnlü Futbolcudan Teknoloji Devine İsim Hakkı Davası!

Ünlü Futbolcudan Teknoloji Devine İsim Hakkı Davası!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Galatasaraylı başarılı futbolcu Selçuk İnan, Samsung’a “s8” modeli için isim hakkı ihlal davası açtı.

Galatasaray’ın başarılı futbolcusu Selçuk İnan, 4 yıl önce “s8” için marka tescili yaptığını belirterek Samsung’a tazminat davası açtı. Türkiye’deki isim haklarının sahibi olan Selçuk İnan, sosyal medya ismini kanıt olarak göstererek, s8 isminin kullanılmaması için teknoloji devi Samsung’a dava açtı.

7 numaralı futbolcu Quaresman’nın Q7, Burak Yılmaz’ın BY17, Cristiana Ronaldo’nun CR7 gibi kısaltmalar kullandığını ifade eden Galatarasay kaptanı Selçuk İnan, 4 yıl önce S8 için “ilk harf ve forma numarası kombinasyonu” şeklinde Türkiye Patent Endüstrisi’nde tescil yaptırdığını ifade etti.

Noter İhtarına Yanıt Gelmedi!

Samsung tarafından 2016 yılında piyasaya sürülen S8 modelinin kullanımından rahatsız olduğunu, S8 markasının ve isim hakkının kendisine ait olduğunu vurgulayan İnan, teknoloji devine 8 Haziran 2017 tarihinde noter vasıtası ile bir ihtarname gönderdiğini, bahsi geçen modelin kullanımdan kaldırılması ya da üzerlerindeki ismin temizlenmesi için uyarıda bulunduğunu lakin şirketten bir yanıt alamadığını ifade etti.

Yaşanan bu gelişme sonrasında Samsung’a 10 bin Türk Lirası maddi, 100 bin Türk Lirası da manevi olmak üzere toplamda 110 bin Türk Lirası tutarında tazminat davası açtığını ifade eden Galatasaray Kaptanı Selçuk İnan’ın avukatı, Samsung’un markayı ayırt edilemeyecek kadar benzer bir şekilde kullandığını, Selçuk İnan’ın sahip olduğu tescilden doğan hakların açık bir şekilde ihlal edildiğini, S8 ibaresini taşıyan ürünlerin her türlü ticari kullanımın durdurulması gerektiğini, dava sonuçlanıncaya kadar da ürünlerin üzerinde yer alan S8 ibaresinin silinmesi ya da imha edilmesine karar verilmesi gerektiğini ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.