Galatasaraylı başarılı futbolcu Selçuk İnan, Samsung’a “s8” modeli için isim hakkı ihlal davası açtı.

Galatasaray’ın başarılı futbolcusu Selçuk İnan, 4 yıl önce “s8” için marka tescili yaptığını belirterek Samsung’a tazminat davası açtı. Türkiye’deki isim haklarının sahibi olan Selçuk İnan, sosyal medya ismini kanıt olarak göstererek, s8 isminin kullanılmaması için teknoloji devi Samsung’a dava açtı.

7 numaralı futbolcu Quaresman’nın Q7, Burak Yılmaz’ın BY17, Cristiana Ronaldo’nun CR7 gibi kısaltmalar kullandığını ifade eden Galatarasay kaptanı Selçuk İnan, 4 yıl önce S8 için “ilk harf ve forma numarası kombinasyonu” şeklinde Türkiye Patent Endüstrisi’nde tescil yaptırdığını ifade etti.

Noter İhtarına Yanıt Gelmedi!

Samsung tarafından 2016 yılında piyasaya sürülen S8 modelinin kullanımından rahatsız olduğunu, S8 markasının ve isim hakkının kendisine ait olduğunu vurgulayan İnan, teknoloji devine 8 Haziran 2017 tarihinde noter vasıtası ile bir ihtarname gönderdiğini, bahsi geçen modelin kullanımdan kaldırılması ya da üzerlerindeki ismin temizlenmesi için uyarıda bulunduğunu lakin şirketten bir yanıt alamadığını ifade etti.

Yaşanan bu gelişme sonrasında Samsung’a 10 bin Türk Lirası maddi, 100 bin Türk Lirası da manevi olmak üzere toplamda 110 bin Türk Lirası tutarında tazminat davası açtığını ifade eden Galatasaray Kaptanı Selçuk İnan’ın avukatı, Samsung’un markayı ayırt edilemeyecek kadar benzer bir şekilde kullandığını, Selçuk İnan’ın sahip olduğu tescilden doğan hakların açık bir şekilde ihlal edildiğini, S8 ibaresini taşıyan ürünlerin her türlü ticari kullanımın durdurulması gerektiğini, dava sonuçlanıncaya kadar da ürünlerin üzerinde yer alan S8 ibaresinin silinmesi ya da imha edilmesine karar verilmesi gerektiğini ifade etti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın