Anasayfa Gündem BDDK Personel Alım Başvuruları 6 Aralık'ta Başlıyor!

BDDK Personel Alım Başvuruları 6 Aralık’ta Başlıyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) 32 adet memur alımı yapacağını duyurdu.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kurumdaki boş kadroları doldurmak amacı ile 32 kişilik personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Bünyesinde istihdam etmek üzere 32 adet memur alımını açıktan gerçekleştireceğini ifade eden BDDK, başvuru yapan adaylar için giriş sınavı uygulaması yaparak, sınavdan alınan puana göre alım yapılacak.

BDDK, alım yapacağı kişilerin İstanbul’da istihdam edecek. Giriş sınavında başarı gösteren adaylar, 32 kişilik açık kadrolara yerleştirilirken; başvuru aşamasında adaylarda aranan kriterler de belirtildi.

BDDK Hangi Kadrolara Kaç Kişi Alımı Yapacak?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu; istatistikçi kadrosu için 2 kişi, mühendis kadrosu için 1 kişi, memur kadrosu için 15 kişi, hemşire kadrosu için 1 kişi, arşiv memuru kadrosu için 2 kişi, sekreter kadrosu için 9 kişi, teknisyen kadrosu için de 2 kişi olmak üzere toplamda 32 kişilik memur alımı yapacağını duyurdu.

BDDK Personel Alımı Başvurusunda Aranan Nitelikler

BDDK tarafından yapılacak başvuruda; adayların T.C. vatandaşı olmalarına, kamu haklarından mahrum olmamalarına, görev için engel oluşturabilecek sağlık problemlerinin olmamasına, arşiv ve güvenlik araştırmasını başarı ile sonuçlandırabilmesine, hüküm giymemiş olmasına, askerlik görevinin tamamlanmış olmasına önem veriyor.

BDDK Personel Alım İlanına Kimler Başvurabilir?

BDDK tarafından duyurulan personel alım ilanına 2016 yılında düzenlenen KPSS2ye girmiş olan adaylar ve üst kısımda belirttiğimiz kriterleri sağlayan adaylar başvuru yapabilecek.

Başvurular Ne Zamana Kadar Devam Edecek?

Bahsi geçen kadrolar için adaylar başvurularını 6 Aralık 2017 günü 14.00’da açılacak olan ilana, BDDK’ya ait resmi internet sitesinden 14 Aralık 2017 günü 16.00’a kadar başvurularını gerçekleştirebilecek. 

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

five × five =

Mail Bültenimize Katılın

Mail bültenimize katılarak günlük içeriklerimizden anında haberdar olabilirsiniz.

Mail aboneliğinizin onaylanması için otomatik olarak size gönderilen formu onaylamanız gerekmektedir. Bilgileriniz iş ortaklarımız dahil, hiç kimseyle paylaşılmayacak olup, detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,798BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,023TakipçilerTakip Et
12TakipçilerTakip Et
2,566TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler