Engelsiz Bankacılığın Öncüsü Yapı Kredi Bankası!

0

Yapı Kredi Bankası tarafından 2008 yılında bankacılık sektörünün hem ilki, hem de en kapsamlısı olarak başlattığı Engelsiz Bankacılık Programı, tüm hızıyla devam ediyor.

Bankacılık sektörünün engelsiz bankacılık programlarından ilki 2008 yılında Yapı Kredi Bankası tarafından başlatıldı. “Herkese eşit bankacılık” mottosu ile programı başlatan Yapı Kredi, sektörün en kapsamlı engelsiz bankacılık programını yürütmeye devam ediyor.

ATM’ler Engelsizleşiyor!

2017 yılının ilk 9 aylık sürecinde ülke genelindeki ATM’lerin yüzde 56’lık kısmını engelsiz ATM’ye dönüştüren Yapı Kredi Bankası, engelli çalışan sayısını da 532 kişiye ulaştırdı. Engelli vatandaşlara yönelik olarak müşteri iletişim merkezi, online chat hizmeti, banka şubelerinde sıra önceliği ve mobil uygulamalar için inovasyonları hayata geçiren Yapı Kredi Bankası, engelsiz bankacılık alanında öncülüğünü sürdürüyor.

EngelsizBankacilik.com.tr adında bir internet sitesi açılışı gerçekleştiren Yapı Kredi Bankası, engelli vatandaşların finans uygulamalarına olan erişimini kolaylaştırmak, daha rahat bir kullanım ortamı sağlamak hedefine emin adımlar ile ilerliyor. Görme engelli müşterilerin sesli komutlar ile işlem yapmasını kolaylaştıran banka, işitme engelli müşterilerin ise online hizmet uygulaması ile destek almasına ortam yaratıyor.

İlk Sesli ATM Yapı Kredi’den!

Sektörde sesli işlem özelliği taşıyan ATM’leri ilk kez kullanıma sunan Yapı Kredi Bankası, bu özelliğini ülke genelindeki tüm ATM’lere entegre etmeye devam ediyor. 2017 yılı itibariyle engelsiz ATM sayısını 2 bin 384 rakamına çıkartan Yapı Kredi Bankası, 2014 yılından bu zamana kadar Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nde sunulan eğitim ile engelli vatandaşların istihdamına da olanak sağlarken, Home Agent uygulaması eşliğinde engelli vatandaşların evlerinden Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi hizmeti vermelerine olanak sağlıyor.

İşitme Engelliler Federasyonuyla İş Birliği!

Yapı Kredi Bankası 2012 yılında İşitme Engelliler Federasyonu ile kurduğu işbirliği sayesinde hayata geçirdiği “Konuşmak Elimizde” projesi ile, gönüllü olan şube çalışanlarının işaret dili eğitimi almalarına olanak sağlayıp, işitme engelli olan vatandaşların şubelerde aldıkları bankacılık hizmetini hem daha hızlı, hem de daha kolay bir şekilde çözüme ulaştırmasını hedefliyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın