Ana SayfaKariyerÖSYM 2018 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihlerini Açıkladı!

ÖSYM 2018 KPSS Başvuru ve Sınav Tarihlerini Açıkladı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

ÖSYM 2018 yılında düzenlenecek olan KPSS sınavları ile alakalı takvimini paylaştı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’ye girerek hedefindeki memurluğa kavuşmak isteyen mezunlar, 2018 yılında düzenlenecek olan KPSS sınavının hangi tarihte gerçekleşeceği, 2018 yılında KPSS başvurularının ne zaman başlayacağı gibi birçok soruya yanıt bekliyordu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) konu hakkında açıklamada bulunarak 2018 yılı KPSS takvimini açıkladı.

Lisans Sınavı 22 Temmuz’da!

Açıklanan takvimde 2018 KPSS için KPSS başvurusu, KPSS tarihi ve KPSS sonuç açıklanma tarihleri hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. Yapılan bu açıklamaya göre lisans mezunu olan memur adayları için KPSS 22 Temmuz 2018 tarihinde düzenlenecek. 10 Mayıs tarihinde başlayacak olan lisans KPSS başvuruları, 21 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek. Bu sınava giren adayların KPSS sonuçları ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak.

Sonuçlar 31 Ağustos’ta!

KPSS Lisans için alan bilgisi sınavlarının birinci günü 28 Temmuz 2018, ikinci günü 29 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenlenirken, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu da 5 Ağustos 2018 tarihinde düzenlenecek. Bu sınavlara ait sonuçlar da 31 Ağustos tarihinde 2018 tarihinde yapılan sınavlar ile aynı zamanda açıklanacak.

Orta Öğretim Sınavı 7 Ekim’de!

Orta öğretim mezunları için KPSS ise 7 Ekim 2018 tarihinde yapılacak. Bu sınav için başvurular 3 Temmuz 2018 tarihinde başlayıp, 9 Temmuz 2018 tarihinde kadar devam edecek. Bu sınavın sonuçları ise 8 Kasım 2018 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanacak.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.