Ana SayfaEkonomiBorsa İstanbul Yükseliş Eğilimini Yeni Güne Taşıdı!

Borsa İstanbul Yükseliş Eğilimini Yeni Güne Taşıdı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Borsa İstanbul güne kazançlı bir başlangıç yaptı. Açılış saatleri itibariyle Borsa İstanbul’da yaşanan değer kazancı yüzde 0,64 oranında gerçekleşti.

Bir önceki günü yükseliş ile kapatan Borsa İstanbul, güne kazançlı bir başlangıç yaptı. Başlangıcın hemen sonrasında yüzde 0,64’lük bir yükseliş yaşayan Borsa İstanbul 674,14 puanlık bir yükselme yaşadı. Dünki kapanışını 105 bin barajını aşarak gerçekleştiren BIST 100 Endeksi, bugünki yükselme eşliğinde 105 bin 889,01 puan seviyesine kadar yükseldi.

Açılış sonrasında yükselme eğilimini devam ettiren BIST 100 Endeksi’nde bankacılık endeksinin değeri yüzde 0,94 oranında artarken, holding endeksi de yüzde 0,47 oranında bir artış sağladı. Tüm sektör endeksleri arasında güne yükseliş etkisi hakim olurken, geçen zaman diliminde en fazla artış sağlayan endeks yüzde 1,03 oranında yükselme gösteren ticaret sektörü endeksi oldu.

Dün, Avrupa Borsaları’nın genelinde hakim olan pozitif seyir ve döviz kurlarında yaşanan önemli düşüşlerin yarattığı yükselme etkisi ile birlikte Borsa İstanbul’da BIST 100 Endeksi alış ağırlıklı bir seyir izlemiş, günü kazançlı kapatmıştı. Yüzde 1,60 oranında geçen haftanın son işlem gününe göre yükselen BIST 100 Endeksi, dünü yüzde 1,60 oranında değer kazancı yaşayıp, 105 bin 214,87 puan seviyesinden tamamlamıştı.

Piyasalar Hangi Verileri Takip Edecek?

Ekonomistler tarafından yapılan açıklamalarda yurt içinde BIST 100 Endeksi üzerinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından açıklanacak 2018 yılı Para ve Kur Politikası Raporu’nun etkili olacağı, yurt dışında ise Avrupa ve ABD için hizmet sektörü satın alma yöneticileri endeksi (PMI) verilerinin yakından takip edileceğini ifade etti. Analistler, teknik bakımdan BIST 100 Endeksi için 105 bin 500 seviyesinin ve 106 bin 400 seviyesinin direnç konumu olduğunu, 103 bin 500 seviyesinin de destek konumu olduğunu ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.