06.12.2017 Altın Güne Nasıl Başladı?

Altının gram fiyatı, bugüne (06.12.2017) yükseliş ile başlaması sonrasında 157,2 Türk Lirası seviyesinde dengeledi.

Altının gram fiyatı, bugüne (06.12.2017) yükseliş ile başlaması sonrasında 157,2 Türk Lirası seviyesinde dengeledi.

Dün dolar kuru ile altının ons fiyatında meydana gelen düşüş sonrasında altının gram fiyatı son bir ayın en düşük seviyesine gerileme yaşadı ve bir önceki kapanışı ile kıyaslama yapıldığında yüzde 1,5 oranında düşüş gözlemlendi. Bu düşüş ile altının gram fiyatı dün günü 156,7 Türk Lirası seviyesinden kapattı.

Gram altının, bugüne yükseliş ile başlaması sonrasında saat 9.50 sonrasında yüzde 0,3 oranında değer kazancı yaşadı. Bu değer kazancı ile gram altın 157,2 Türk Lirası seviyesine yükseldi ve bu seviyede kendini dengeledi. O dakikalarda Kapalıçarşıda çeyrek altın fiyatı 258 Türk Lirası olurken, Cumhuriyet altının fiyatı ise 1.052 Türk Lirası olarak kayda alındı.

Asya piyasalarında altının ons fiyatı bugüne yatay seyir izleyerek başladı. Altının ons fiyatı bir önceki kapanışı ile kıyaslandığında şuanda 1.267,5 dolar değerinden alıcı buluyor.

Altının Ons Fiyatının Destek Konumu 1.260 Dolar

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Finans Analisti İslam Memiş, altının ons fiyatının ABD’de veri reformunun Senato’dan geçmesi ile birlikte düşüşe geçtiğini, şuanda altının ons fiyatının destek konumunun 1.260 dolar seviyesinde bulunduğunu söyledi.

ABD’de Merkez Bankası’nın bu ayki toplantısında faiz artırımına gidileceği beklentisinin de fiyatların düşüşünde etkili olduğunu söyleyen Memiş, doların güç kazanması, ABD 10 senelik tahvil faizlerinin yüzde 2,30 seviyesinin üzerine çıkması, altın fiyatlarını baskılamayı sürdürdüğünü söyledi.

Dolar kuru ile birlikte altının ons fiyatında meydana gelen değer kaybının altının gram fiyatını negatif yönde etki ettiğini söyleyen Memiş, altının gram fiyatının güçlü destek konumunun 155 Türk Lirası, direnç seviyesinin ise 158 Türk Lirası olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.