Akbank Tek Seferde 250 Milyon Dolarlık Yatırımını Gebze’ye Yapıyor!

Akbank yeni kompleksi için Gebze’de tam 250 milyon dolarlık yatırımına start verdi.

En yüksek teknoloji ile donatılan Akbank Veri ve Yaşam Merkezi, sosyal tesisler ve operasyon merkezini barındıracak. Proje, Akbank’ın bugüne kadar tek seferde gerçekleştirdiği en büyük yatırım olma özelliğini taşırken, aynı zamanda bu yatırım sayesinde Akbank kesintisiz ve üst kalite hizmet anlayışını bir adım ödeye taşımış olacak.

Tüm teknoloji yenilikleri ile donatılacak olan Akbank Veri ve Yaşam Merkezi için temel atma töreni gerçekleştirildi. Toplamda 250 milyon Dolar’lık bir yatırım olacak olan projede, Akbank tüm operasyonlarını yeni teknolojiler eşliğinde, haftanın her günü, her saati takip ederek, tüm müşterilerine kesintisiz bir hizmet vermeyi hedefliyor.

Tesis 2019 Yılında Hizmete Girecek

Hem kendi gelişimi, hem de Türkiye’de bankacılık sektörünün gelişimi için kompleks yatırımları hayata geçiren Akbank, 250 milyon dolarlık yatırımı için temeli Gebze Şekerpınar’da attı. Merkezin 2019 yılı içerisinde hizmete girmesi planlanırken, Akbank’ın tüm teknoloji altyapısı bu merkezde yer alacak. 3.000 kişilik çalışanına sosyal hizmet sunacak olan Akbank Yaşam Merkezi’nde 75 bin 486 metrekarelik bir alan üzerine kurulum gerçekleştirilecek.

Konu hakkında görüşlerini aktaran Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, bu yatırımın Akbank’ın Türkiye’nin geleceğine olan güvenini ve inancını gösterdiğini, Akbank’ın kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin sürdürülebilir değer yaratması için yatırımlar gerçekleştirdiklerini, Türkiye’nin vizyonunu daima ileriye taşıyabilmek adına çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Dijitalleşme trendinden en fazla fayda sağlayan sektörlerden bir tanesinin bankacılık sektörü olduğunu ifade eden Sabancı, hayata geçirilen bu yatırımın Akbank’ın tek seferde yaptığı en büyük yatırım olma özelliğine sahip olduğunu, bu yatırım ile birlikte hem bankacılık sektörünün, hem de Türkiye’nin geleceği için önemli bir adım atıldığını, hayata geçirilecek proje sayesinde Akbank müşterilerine kesintisiz bir şekilde hizmet verileceğini ve bilgi ve veri güvenliğinin güçlendirileceğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.