Ana SayfaGündemBankacılık Sektörü Mevduatı Düştü!

Bankacılık Sektörü Mevduatı Düştü!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankacılık Sektörünün Aralık ayı itibari ile toplam tüketici kredileri 398,3 milyar Türk Lirası olarak açıklandı.

Merkez Bankası haftalık bültenini yayınladı. Yayınlanan bültene göre, bankacılık sektörünün toplam tüketici kredileri yıl sonuna göre yüzde 16,58 oranında artış gösterdi.

Mevduat bankalarının toplam tüketici kredileri incelendiği zaman ise 376,3 milyar Türk Lirası değerinde olduğu açıklandı. Mevduat bankalarının toplam tüketici kredilerinin geçen haftaki verileri ise 375,2 milyar Türk Lirası seviyesindeydi. Mevduat bankalarının tüketici konut kredileri incelendiği zaman ise 1 haftada 176,9 milyar Türk Lirasından 177,3 milyar Türk Lirasına yükseldi. Yine söz konusu bankaların taşıt kredileri ise 5,9 milyar Türk Lirasından 6,0 milyar Türk Lirasına çıktı.

Bankacılık Sektörünün Toplam Mevduatı Düştü!

Bankalardaki toplam mevduat incelendiği zaman ise 1 Aralık 2017 tarihi itibari ile 1 trilyon 650 milyar Türk Lirası seviyesinde. Merkez Bankası’nın verilerine göre bankacılık sektörünün toplam mevduatı geçen hafta 1 trilyon 655,1 milyar Türk Lirası seviyesindeydi.

Yabancı Para Mevduatları Yükseldi!

Bankalararası dahil olmak üzere toplam mevduat ise 1 trilyon 732,9 milyar Türk Lirası olarak açıklandı. Bu değer geçen hafta 1 trilyon 734,1 milyar Türk Lirası seviyesindeydi. Geçen hafta 946,5 milyar Türk Lirası seviyesinde olan bankacılık sektörünün Türk Lirası mevduatları ise 1 aralık ile başlayan haftada 936,7 milyar Türk Lirası olarak açıklandı. Sektörün yabancı para mevduatları ise 713,2 milyar Türk Lirasına yükseldi.

Bankacılık sektörünün toplam mevduatı yıl sonu ile kıyaslandığı zaman ise yüzde 18,06 olarak açıklandı.  Bankalararası dahil olmak üzere toplam mevduat yıl sonuna göre yüzde 17,65 seviyesinde olarak açıklandı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.