Ana SayfaGündemBankacılık Sektörü Mevduatı Düştü!

Bankacılık Sektörü Mevduatı Düştü!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Bankacılık Sektörünün Aralık ayı itibari ile toplam tüketici kredileri 398,3 milyar Türk Lirası olarak açıklandı.

  Merkez Bankası haftalık bültenini yayınladı. Yayınlanan bültene göre, bankacılık sektörünün toplam tüketici kredileri yıl sonuna göre yüzde 16,58 oranında artış gösterdi.

  Mevduat bankalarının toplam tüketici kredileri incelendiği zaman ise 376,3 milyar Türk Lirası değerinde olduğu açıklandı. Mevduat bankalarının toplam tüketici kredilerinin geçen haftaki verileri ise 375,2 milyar Türk Lirası seviyesindeydi. Mevduat bankalarının tüketici konut kredileri incelendiği zaman ise 1 haftada 176,9 milyar Türk Lirasından 177,3 milyar Türk Lirasına yükseldi. Yine söz konusu bankaların taşıt kredileri ise 5,9 milyar Türk Lirasından 6,0 milyar Türk Lirasına çıktı.

  Bankacılık Sektörünün Toplam Mevduatı Düştü!

  Bankalardaki toplam mevduat incelendiği zaman ise 1 Aralık 2017 tarihi itibari ile 1 trilyon 650 milyar Türk Lirası seviyesinde. Merkez Bankası’nın verilerine göre bankacılık sektörünün toplam mevduatı geçen hafta 1 trilyon 655,1 milyar Türk Lirası seviyesindeydi.

  Yabancı Para Mevduatları Yükseldi!

  Bankalararası dahil olmak üzere toplam mevduat ise 1 trilyon 732,9 milyar Türk Lirası olarak açıklandı. Bu değer geçen hafta 1 trilyon 734,1 milyar Türk Lirası seviyesindeydi. Geçen hafta 946,5 milyar Türk Lirası seviyesinde olan bankacılık sektörünün Türk Lirası mevduatları ise 1 aralık ile başlayan haftada 936,7 milyar Türk Lirası olarak açıklandı. Sektörün yabancı para mevduatları ise 713,2 milyar Türk Lirasına yükseldi.

  Bankacılık sektörünün toplam mevduatı yıl sonu ile kıyaslandığı zaman ise yüzde 18,06 olarak açıklandı.  Bankalararası dahil olmak üzere toplam mevduat yıl sonuna göre yüzde 17,65 seviyesinde olarak açıklandı.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,242TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

  Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

  Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...

  Vakıf Katılım Arge Mühendisi Alımı Yapacak!

  Vakıf Katılım Bankası tarafından yayımlanan banka iş ilanlarına göre İstanbul'da görevlendirilmek üzere Araştırma Geliştirme...