Ana SayfaGündemE-Haciz Sistemi E-Devlete Entegre Edildi!

E-Haciz Sistemi E-Devlete Entegre Edildi!
E

-

Türkiye, e-devlet sistemi için yatırımlarını yapmaya devam ediyor. Her geçen gün yeni hizmetlere ve özelliklere ev sahipliği yapan sistem, Banka Hesaplarına Uygulanan Haciz Sorgulama işlemini de bu hafta içerisinde devreye soktu.

Vatandaşlar e-devlet sistemi vasıtası ile birçok hizmeti artık online platform üzerinden temin edebiliyorlar. Maaş durumlarını sorgulamaktan, trafik cezası işlemlerine kadar birçok işlemi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirmeye olanak sağlayan online platform, şimdi de e-haciz işlemleri için kolaylık sağlayacak.

E-Devlet üzerinden artık haciz sorgulama işlemlerine de olanak sağlanabilecek. Haciz durumunda vatandaşların sahip oldukları taşını ve taşınmaz mallara el koyma kararının çıkmış olması sonrasında, kişinin yaşadığı evde bulunan eşyalarının, arabasının ve hatta evinin haczedilmesi gibi sonuçlar beraberinde gelebiliyor.

Banka Hesaplarına Uygulanan Elektronik Haciz Sorgulama Artık E-Devlet’te

Haciz işlemi öncesinde alacaklılar tarafından çıkartılan borcunu ödeme emrine liyakat etmeyen vatandaşların başlarına gelebilecek olan bu durum, birçok olumsuz sonucu beraberinde getiriyor. Hükümet, E-Haciz işlemlerini artık e-devlet sistemi üzerinden online bir şekilde takip edilmesine olanak sağlamayı hedefleyerek “Banka Hesaplarına Uygulanan Elektronik Haciz Sorgulama” işlemleri için e-devlet sistemi ile entegrasyon sağlayıp, vatandaşların haciz süreçlerini online bir şekilde çözüme kavuşturmasını merkezine alarak, çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştirecek.

Yapılmış olan mevcut borcun ödenememesi durumunda karşı karşıya kalınacak olan haciz işlemi, maaş hesaplarına, vadeli – vadesiz hesaplara bloke konulması ile başlayarak, ev eşyalarına, sahip olunan otomobile, motosiklete, hatta sahip olunan ev var ise evin kendisine haciz konularak devam eder. Kişiler, bu süreçlerde borçlarını tek seferde ödeyerek ya da borçlu oldukları kurum ile anlaşarak, devlet nezdinde haciz işlemlerini durdurabilir, yapılandırılmış ya da ödenmiş borç ile birlikte haciz işlemlerini kaldırabilirler.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol