E-Haciz Sistemi E-Devlete Entegre Edildi!

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye, e-devlet sistemi için yatırımlarını yapmaya devam ediyor. Her geçen gün yeni hizmetlere ve özelliklere ev sahipliği yapan sistem, Banka Hesaplarına Uygulanan Haciz Sorgulama işlemini de bu hafta içerisinde devreye soktu.

Vatandaşlar e-devlet sistemi vasıtası ile birçok hizmeti artık online platform üzerinden temin edebiliyorlar. Maaş durumlarını sorgulamaktan, trafik cezası işlemlerine kadar birçok işlemi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirmeye olanak sağlayan online platform, şimdi de e-haciz işlemleri için kolaylık sağlayacak.

E-Devlet üzerinden artık haciz sorgulama işlemlerine de olanak sağlanabilecek. Haciz durumunda vatandaşların sahip oldukları taşını ve taşınmaz mallara el koyma kararının çıkmış olması sonrasında, kişinin yaşadığı evde bulunan eşyalarının, arabasının ve hatta evinin haczedilmesi gibi sonuçlar beraberinde gelebiliyor.

Banka Hesaplarına Uygulanan Elektronik Haciz Sorgulama Artık E-Devlet’te

Haciz işlemi öncesinde alacaklılar tarafından çıkartılan borcunu ödeme emrine liyakat etmeyen vatandaşların başlarına gelebilecek olan bu durum, birçok olumsuz sonucu beraberinde getiriyor. Hükümet, E-Haciz işlemlerini artık e-devlet sistemi üzerinden online bir şekilde takip edilmesine olanak sağlamayı hedefleyerek “Banka Hesaplarına Uygulanan Elektronik Haciz Sorgulama” işlemleri için e-devlet sistemi ile entegrasyon sağlayıp, vatandaşların haciz süreçlerini online bir şekilde çözüme kavuşturmasını merkezine alarak, çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştirecek.

Yapılmış olan mevcut borcun ödenememesi durumunda karşı karşıya kalınacak olan haciz işlemi, maaş hesaplarına, vadeli – vadesiz hesaplara bloke konulması ile başlayarak, ev eşyalarına, sahip olunan otomobile, motosiklete, hatta sahip olunan ev var ise evin kendisine haciz konularak devam eder. Kişiler, bu süreçlerde borçlarını tek seferde ödeyerek ya da borçlu oldukları kurum ile anlaşarak, devlet nezdinde haciz işlemlerini durdurabilir, yapılandırılmış ya da ödenmiş borç ile birlikte haciz işlemlerini kaldırabilirler.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.