Alman Banka Devi Bitcoin Hakkında Yatırımcıları Uyardı!

0

Alman bankacılık devi Deutsche Bank’ın baş ekonomisti olan Torsten Slok, banka müşterilerini Bitcoin yatırımları hakkında uyardı!

Son dönemlerde gündemden düşmeyen, yatırımcısını milyoner etmeyi başaran Bitcoin hakkında birçok finans kurumu ve kuruluşu korumacı açıklamalar yapmaya devam ediyor. Son açıklama ise Alman banka devi Deutsche Bank tarafından geldi. Kripto para sektörünün lideri konumunda yer alan ve bu piyasanın neredeyse yüzde yetmişlik kısmını değer bakımından tek başına elinde bulunduran Bitcoin hakkında önemli açıklamalarda bulunan Deursche Bank Baş Ekonomisti Torsten Slok, müşterilerinin gelecek yıl yaşayacakları riskler aktardı.

Slok, yaptığı açıklamasında 2018 yılı içerisindeki en büyük risklerden bir tanesinin Bitcoin’in çökmesi olduğunu ifade ederken, diğer riskelr olarak da yüksek enflasyonu, yüksek Emtia verilerini ve Kuzey Kore tarafından yenilenen tehditleri sıraladı.

Başlıklar

Kur Hareketleri Sistematikleşebilir!

Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin için yapılan taleplerin 2018 yılı içerisinde genel piyasayı önemli düzeyde etkileyebilecek riskler barındırdığını ifade eden farklı bir açıklama da yine Deutsche Bank cephesinden gelmişti. Slok tarafından yapılan yazılı açıklamada da, kripto paralar için sisematik bir fiyat hareketlerinin gündeme gelmesi de ihtimaller dahilinde olduğu ifade edildi.

Bitcoin Cephesinde Sular Durulmuyor!

Yatırımcısına yüzde bin 500 gibi bir kazanç sağlatmayı başaran Bitcoin, 2017 yılını efsanevi bir şekilde tamamlamaya hazırlıyor. Global düzeydeki en köklü varlık pazarları arasında gösterilen Chicago Board Optins Exchange’nin bugün itibariyle vadeli işlemlere Bitcoin’i dahil etmesi ile birlikte sektör tekrar hareketli. Bu işlemin ilk aşamasında tam 398 adet kontratlık işlem gerçekleşirken, Bitcoin’in piyasa değeri de 15 bin 940 dolar seviyesine yükseldi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın