Ana SayfaGündemTürkiye'de GES Yatırımlarına İlgi Artıyor!

Türkiye’de GES Yatırımlarına İlgi Artıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’nin yenilenebilir enerji potansiyelini değerlendirmek isteyen girişimci bireyler, güneş enerjisi santrali kurma çabalarına hız kazandırdı.

Özellikle de ülkemizdeki güneşlenme sayısının çok daha fazla olduğu illerde, yani Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep gibi Güneydoğu Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Konya ve çevresindeki illerde güneş enerjisi yatırımları hız kazanmaya başladı.

Hükümetin Destekleri ile GES Kurulu Gücü Yükseldi!

2016 yılında güneş enerjisi santrali (GES) kurulu gücü 800 megavat gücündeydi. Hükümetin, yatırımlara verdiği destekler sonucunda bu yılın ocak ayı ile ekim ayları arasında GES’in kurulu gücü 2 bin megavatın üzerine çıktı. Bin 42 olan lisansız güneş enerjisi santrali sayısı da bu yıl 2 bin 422’ye çıktı.

Aktacir: Yatırımcılar Hızlı Santral Kuruyor!

Harran Üniversitesi (HRÜ) GAP Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği (YENEV) Merkezi Müdürü Doç. Dr. Azmi Aktacir konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.  Ülkemizde güneş enerjisinden yararlanma oranında her geçen gün artış meydana geldiğini ifade eden Aktacir, yatırımcıların güneş enerjisinden kazanç elde edebileceklerini anladıklarını, böylelikle de santrallerin kurulmaya başlandığını, santral kurulmaların ülkemizde hızlandığını söyledi.

Aktacir: Hükümet Alım Garantisi Veriyor, Gelir Her Sene Artış Gösterir!

Yenilenebilir enerji alanında elde edilen kolaylıkların da yatırımların artmasına yardımcı olduğunu söyleyen Aktacir, hükümetin lisanssız güneş enerjisi santrallerinde üretilen 1 kilovat hacmindeki elektriğe 10 yıllık dönemde 13,3 Cent değerinde alım garantisi verdiğini, alım garantisinin dolar bazlı gerçekleştiğini, bu nedenle de üretilen birim elektrik miktarına elde edilen gelirin her sene artış göstereceğini öngördüğünü ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.