Ana SayfaDiğer İş İlanlarıKarayolları Genel Müdürlüğü, Memur Alımları Yapacak! Başvurular 19 Aralıkta Son!

Karayolları Genel Müdürlüğü, Memur Alımları Yapacak! Başvurular 19 Aralıkta Son!
K

-

Karayolları Genel Müdürlüğü, memur alımları yapacak. Başvurular bugün başladı!

KGM Memur Alımları ile İlgili Detaylar

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) memur alımlarına başvuru yapacak adayların ilgili KPSS puanlarından en az 70 almaları gerekmektedir. 657 sayılı DMK’nın 48. maddesinde yer alan koşulların taşınması istenip, başvuru yapılacak alana göre adayların ilgili lisans programlarından mezunluk şartı aranmaktadır.

Aranan bir diğer kriter ise KPDS ya da YDS’den en az B seviyesinden başarı elde edilmiş olmasıdır.

Başvurular 19 Aralık’ta Son!

13 İnşaat Mühendisi, 2 Elektrik ve Elektronik Mühendisi ve 1 Harita Mühendisi alımı yapılacak olup, sözlü sınavlara katılım göstermek isteyen adayların KGM’nin sitesinde yer alan İlk Atama Başvuru Formu’nun doldurmalarını gerekmektedir. Başvurular bugün başlamış olup, son başvuru tarihi ise 19 Aralık 2017’dir.

Tüm adaylar, atanabilecekleri pozisyon ve niteliklere göre başvurularını yapabilecekler. Başvuruların onaylanması durumunda adaylar sözlü mülakat için davet edilecekler. Sözlü sınava girmeyi hak eden adayların sınav yerleri sınav tarihinden en az 7 gün önce KGM’nin internet sitesinden duyurulacak. Adaylara sözlü sınav kabulu kapsamında ek olarak bilgilendirme yapılmayacak.

Sözlü Sınava Girişi Onaylananlar Bunlara Dikkat Edin!

Sözlü sınava katılım gösterecek adayların yanlarında fotoğraflarının ve nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportlarından birini getirmeleri gerekmektedir. Sözlü sınavdan en az 70 puan alan adaylar ise başarılı olarak sayılacaklardır. Başvuru formunda gerçek dışı bilgi yazanların sınavları geçersiz sayılıp, atanma durumunda da atamaları iptal edilecektir.

Açılan iş ilanı ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için haberin sonunda verdiğimiz bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

https://www.kamupersoneli.net/images/upload/KGM_1.pdf

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,354TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol