Ana SayfaGündemDevlet Korumasında Olan Çocuklar için Mesleki Eğitim Projesi!

Devlet Korumasında Olan Çocuklar için Mesleki Eğitim Projesi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Anadolu İletişim ve Eğitim Derneği, Ankara’da istismar ve ihmal sebebi ile devlet koruması altına alınan 13 ile 18 yaş arasındaki kızların hayata tutunabilmeleri için tıbbi sekreterlik ile kuaförlük eğitimleri veriliyor.

Yapılan eğitimler ile ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu İletişim ve Eğitim Derneği Başkanı Hülya Kartal, Ankara Ticaret Odası (ATO) ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ortaklığı ile Mesleğim Var Geleceğim Var ve Kızlara Değer Geleceğe Değer adlı 2 tane proje yürüttüklerini, projelere ilişkin olarak 40 kız çocuğuna akıl oyunları, değerler, drama gibi eğitimler verdiklerini söyledi.

Kartal: Amacımı Değerlerinin Farkında Olan Gençler Yetiştirmek!

Söz konusu projeye 4 sene önce Sağlıklı Toplum İçin Değerli Gençlik teması ile başladıklarını söyleyen Kartal, 4 yıldan bugüne kadar verimli çalışmalarda bulunduklarını, söz konusu projeye Ankara’da çocuk destek merkezinde devam ettiklerini, kız çocukları ile iletişim halinde olacak, onları eğitecek personellerin de aynı eğitimleri almasını sağladıklarını, katılım gösterdikleri tüm kurumlara atölyeler açtıklarını, bunların tüm tefrişatlarını yaptıklarını, tüm ihtiyaçların da karşılandığını söyledi. Sonrasında da 1 yıllık eğitim verip, 2. yılda da eğitimleri devam ettirmeye çalıştıklarını söyleyen Kartal, amaçlarının değerlerinin farkında olan, hem kendisi ile hem de çevresi ile her zaman uyumlu olan gençlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Devlet koruması altına alınanların istihdam edilebilmeleri için 2 sene devlet korumasında bulunmaları gerektiğini söyleyen Kartal, ancak bu süre zarfından önce 18 yaşlarını dolduran ve kurumla ilişkilerini kesen geçlerin herhangi bir meslek sahibi olmadıklarını ve hayatlarına devam edebilmeleri için zorluklardan geçtiklerini söyledi.

Kartal: ATO ile Görüşme Yaptık, Projeyi Birlikte Yürütüyoruz!

Gençlerin istihdam problemlerini çözmek için ATO ile görüşme yaptıklarını söyleyen Kartal, odanın projeye ortak olduğunu, söz konusu projenin bu yıl yenilendiğini, şimdi ise kuaförlük ve tıbbi sekreterlik atölyesinin açıldığını, bilgisayarların alındığını, tefrişatlar yapıldığını söyledi. 3 aydır eğitim yaptıklarını ve 40 çocuğa da eğitim verdiklerini söyleyen Kartal, projenin 10 ay devam edeceğini, mayıs ayında sona ereceğini, her bir çocuk ile 3 sene çalışmayı hedeflediklerini söyledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...