TÜVASAŞ Milli Tren Projesine Mühendis Alımı Yapacak!

Google Haberlere Abone Ol:

TÜVASAŞ tarafından üretilecek olan Milli Tren Projesinde istihdam edilmek üzere 19 kişilik sözleşmeli mühendis alımı yapılacağı duyuruldu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD)’ye bağlı olan Türkiye Vagon Sanayii A.Ş. (TÜVASAŞ) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Milli Tren Projesi’nde istihdam edilmek üzere sözleşmeli olarak alınacak 19 kişilik mühendis kadrosu için personel alımı sınavı düzenlenecek. Detaylar, TÜVASAŞ tarafından Resmi Gazete’de duyuruldu.

Resmi Gazete’de TÜVASAŞ tarafından yapılan duyuruya göre, 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK)’ya tabii olan, sözleşmeli statüsünde olmak üzere 5 kişilik Makine Mühendisi, 6 kişilik Elektrik-Elektronik Mühendisi, 2 kişilik Endüstri Mühendisi, 2 kişilik Meteoroloji – Malzeme mühendisi, 2 kişilik Kimya Mühendisi ve 2 kişilik Yazılım Mühendisi alımı yapılacağı duyuruldu.

Yapılacak olan sözleşmeli mühendis alımının sınav usulüne göre yapılacağının belirtildiği ilanda, adayların 399 sayılı KHK’daki 7’nci maddesinde belirtilmiş olan genel şartların her birine sahip olmaları gerekiyor. Son başvuru tarihi itibariyle gerek yurt içi, gerekse yurt dışında yer alan Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış üniversitelerin ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olmalarını önemseyen TÜVASAŞ, aynı zamanda 2016 KPSS’de P3 puan türünde en az 70 puan alınmış olmalarını önemsiyor.

İlginizi Çekebilir:  Şekerbank 3 Farklı İl için Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

İş başvurusu yapacak olan mühendislerin son 5 yıl içerisinde düzenlenmiş YDS veya E-YDS’den en az C seviyesi İngilizce puanına sahip olmalarına önem veren kurum, aynı zamanda ÖSYM’nin dil yeterliliği açısından denkliğini kabul ettiği ve uluslararası geçerliliğe sahip başka bir sınavdan alınmış puanları da kabul ediyor.

TÜVASAŞ Personel Alım Sınavı Başvurusu

TÜVASAŞ tarafından belirtilen şartları sağlayan adayların 29 Aralık 2017 son başvuru tarihine kadar tuvasas.com.tr’ye girerek sınav başvuru formlarını doldurup, yanına diploma ya da mezuniyet belgelerinin noter onaylı örneğini, KPSS sonuç belgelerinin bilgisayar çıktılarını, yabancı dil seviyesini gösteren belgenin çıktısını, özgeçmişini, 3 adet vesikalık fotoğrafını ekleyerek, 29 Aralık 2017 günü 17.00’a kadar şahsen ya da posta yolu ile TÜVASAŞ’ın Sakarya’daki genel müdürlüğüne iletmeleri gerekiyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.