Bitcoin Açıklamalarına FED’de Katıldı!

Google Haberlere Abone Ol:

Amerika Merkez Bankası’nın Başkanı Yellen, Bitcoin’in istikrarlı bir tasarruf aracı olmadığını, spekülatif bir varlık olduğunu dile getirerek Bitcoin açıklamaları arasına katıldı.

Bitcoin hakkında son dönemlerde uluslararası birçok kurumdan açıklama gelmeye devam ediyor. En son açıklama ise FED Başkanı Yellen’den geldi. Görv süresinin son toplantısını düzenleyen ve faiz artırımı konusunda açıklamalarda bulunan Yellen, Bitcoin üzerine yöneltilen sorular üzerine açıklamalarda bulundu. Federal Açık Piyasa Komitesi’nin politika faizini yüzde 1,25 ile 1,50 aralığına çıkartma kararının, alınmış olan kademeli sıkılaştırma kararı ile koruyacağını ifade eden Yellen, enflasyonun yüzde 2 oranına dönmesinin sağlanması adına önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

Büyüme Hedefi Gerçekleşmeyebilir!

Devletin ABD vergi sisteminde yapacağı değişikliklerin, birkaç yıl için büyüme oranlarını bir nebze hızlandıracağını ifade eden Yellen, bu çalışmaların da içine alındığı bir değerlendirme yapıldığını ifade etti. Açıklamasında belirsizlik olarak mali genişleme politikaları sebebi ile ekonomiye etkiyen verileri ve bu verilerin boyutlarını ifade eden Yellen, vergi paketinin ABD’nin büyümesini yüzde 4 oranlarına yükseltmesinin mümkün olarak görülmediğini de ifade etti.

Açıklamalarında en ünlü kripto para birimi Bitcoin’e de değinen Yellen, Bitcoin’in istikrarlı bir tasarruf aracı olmadığını, çok spekülatif bir varlık olduğunu ifade etti. Bu sanal paranın, ödemeler sistemi içerisinde küçük bir role sahip olması sebebi ile finansal istikrar konusunda barındırabileceği risklerin sınırlı olduğunu kaydeden Yellen,  FED’in dijital para birimlerini değerlendirmediğini, sadece olası faydaları üzerinde çalışma yapıldığını kaydetti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.