Ana SayfaEkonomiBitcoin Açıklamalarına FED’de Katıldı!

Bitcoin Açıklamalarına FED’de Katıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Amerika Merkez Bankası’nın Başkanı Yellen, Bitcoin’in istikrarlı bir tasarruf aracı olmadığını, spekülatif bir varlık olduğunu dile getirerek Bitcoin açıklamaları arasına katıldı.

Bitcoin hakkında son dönemlerde uluslararası birçok kurumdan açıklama gelmeye devam ediyor. En son açıklama ise FED Başkanı Yellen’den geldi. Görv süresinin son toplantısını düzenleyen ve faiz artırımı konusunda açıklamalarda bulunan Yellen, Bitcoin üzerine yöneltilen sorular üzerine açıklamalarda bulundu. Federal Açık Piyasa Komitesi’nin politika faizini yüzde 1,25 ile 1,50 aralığına çıkartma kararının, alınmış olan kademeli sıkılaştırma kararı ile koruyacağını ifade eden Yellen, enflasyonun yüzde 2 oranına dönmesinin sağlanması adına önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

Büyüme Hedefi Gerçekleşmeyebilir!

Devletin ABD vergi sisteminde yapacağı değişikliklerin, birkaç yıl için büyüme oranlarını bir nebze hızlandıracağını ifade eden Yellen, bu çalışmaların da içine alındığı bir değerlendirme yapıldığını ifade etti. Açıklamasında belirsizlik olarak mali genişleme politikaları sebebi ile ekonomiye etkiyen verileri ve bu verilerin boyutlarını ifade eden Yellen, vergi paketinin ABD’nin büyümesini yüzde 4 oranlarına yükseltmesinin mümkün olarak görülmediğini de ifade etti.

Açıklamalarında en ünlü kripto para birimi Bitcoin’e de değinen Yellen, Bitcoin’in istikrarlı bir tasarruf aracı olmadığını, çok spekülatif bir varlık olduğunu ifade etti. Bu sanal paranın, ödemeler sistemi içerisinde küçük bir role sahip olması sebebi ile finansal istikrar konusunda barındırabileceği risklerin sınırlı olduğunu kaydeden Yellen,  FED’in dijital para birimlerini değerlendirmediğini, sadece olası faydaları üzerinde çalışma yapıldığını kaydetti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,239TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.