Ana SayfaEkonomiBitcoin Açıklamalarına FED’de Katıldı!

Bitcoin Açıklamalarına FED’de Katıldı!
B

-

Amerika Merkez Bankası’nın Başkanı Yellen, Bitcoin’in istikrarlı bir tasarruf aracı olmadığını, spekülatif bir varlık olduğunu dile getirerek Bitcoin açıklamaları arasına katıldı.

Bitcoin hakkında son dönemlerde uluslararası birçok kurumdan açıklama gelmeye devam ediyor. En son açıklama ise FED Başkanı Yellen’den geldi. Görv süresinin son toplantısını düzenleyen ve faiz artırımı konusunda açıklamalarda bulunan Yellen, Bitcoin üzerine yöneltilen sorular üzerine açıklamalarda bulundu. Federal Açık Piyasa Komitesi’nin politika faizini yüzde 1,25 ile 1,50 aralığına çıkartma kararının, alınmış olan kademeli sıkılaştırma kararı ile koruyacağını ifade eden Yellen, enflasyonun yüzde 2 oranına dönmesinin sağlanması adına önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

Büyüme Hedefi Gerçekleşmeyebilir!

Devletin ABD vergi sisteminde yapacağı değişikliklerin, birkaç yıl için büyüme oranlarını bir nebze hızlandıracağını ifade eden Yellen, bu çalışmaların da içine alındığı bir değerlendirme yapıldığını ifade etti. Açıklamasında belirsizlik olarak mali genişleme politikaları sebebi ile ekonomiye etkiyen verileri ve bu verilerin boyutlarını ifade eden Yellen, vergi paketinin ABD’nin büyümesini yüzde 4 oranlarına yükseltmesinin mümkün olarak görülmediğini de ifade etti.

Açıklamalarında en ünlü kripto para birimi Bitcoin’e de değinen Yellen, Bitcoin’in istikrarlı bir tasarruf aracı olmadığını, çok spekülatif bir varlık olduğunu ifade etti. Bu sanal paranın, ödemeler sistemi içerisinde küçük bir role sahip olması sebebi ile finansal istikrar konusunda barındırabileceği risklerin sınırlı olduğunu kaydeden Yellen,  FED’in dijital para birimlerini değerlendirmediğini, sadece olası faydaları üzerinde çalışma yapıldığını kaydetti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,354TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol