Dikkat! Emekli Maaşlarına Yanlış Hesaplama Düzenlemesi!

Google Haberlere Abone Ol:

Emekli aylığı alan vatandaşlar, yanlış hesaplama yapılması sebebi ile aylığının kesilmesi ve borç ile karşı karşıya kalınması gibi durumlar ile karşılaşabiliyorlar. Bu durum için önemli bir düzenleme yapılırken, artık aylıkların kesilmemesi de gündeme geldi!

Emekli vatandaşların emekli olmaları aşamasında yanlış hesap yapılmış olması gerekçesiyle emekli maaşları kesilen ve devamında da bir borç ile karşı karşıya kalanlar için önemli bir düzenleme yapıldı. Yapılan bir düzenleme sonrasıdna eksik günler için borçlanma, destek priminin dikkate alınması gibi durumlar söz konusu olurken, vatandaşların mağduriyetlerini en aza indirgeyebilmek adına aylık kesintileri de ortadan kaldırılacak.

Emekli vatandaşların bahsi geçen sebepler doğrultusunda emekli aylığının kesintiye uğraması işlemleri hakkında gerçekleştirilen düzenleme sonrasında eksik günler için borçlanma, destek priminin dikkate alınması ve bu durumların söz konusu olmaması halinde de isteğe bağlı olarak eksik prim tamamlama uygulaması sisteme konulacak.

Emekli Aylığı Kesilenler De Faydalanabilecek!

Yapılan bu düzenleme sayesinde, emekli aylığı kesilen vatandaşlar da bu düzenlemeden faydalanabilecekler. Vatandaşlar, hatalı işlemler sebebi ile bu zamana kadar yaşadıkları mağduriyetleri giderebilmek, çözüme kavuşturmak, eksik prim tutarlarının tamamlanarak düzenli aylık almaya devam etmesi yönünde yapılan bu düzenlemeden fayda sağlayabilecekler.

Emekli aylığı riskte olan vatandaşlara üç farklı seçenek sunulacak. Bu seçeneklerden bir tanesi askerlik, doğum, yurtdışı borçlanma haklarına bakılarak geçerli olacak. Bu durumdan faydalanabilecek adaylar, asgari ücret üzerinden prim ödeyerek eksik günlerini tamamlayabilecek. İkinci durumda ise borçlanma hakkı olmayan ve borçlanmaya rağmen eksik günleri olan emekliler için, emekli olduktan sonra sosyal güvenlik destek primi ödemeleri talep edilerek, bir işte çalışmaya devam etmiş olmaları halinde eksik günlerine sayılacak.

Bu iki kolaylıktan da faydalanamayacak pozisyonda olan emekliler için de sigortalı ya da tarım sigortalısı primi üzerinden isteğe bağlı olarak ödeme imkânı tanınacak.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.